Світовий банк підтримає українські молочні кооперативи

Дата публікації: 06-05-2019 - 11:57

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) з групи Світового банку виділить близько $2,6 млн на консультативну програму, спрямовану на розвиток молочної галузі в Україні. Про це повідомляє AgroDAY.

Даний проект стартував 29 січня 2018 року і повинен закінчитися 31 грудня 2019 року. Проект має сприяти зростанню молочної промисловості України за рахунок підвищення операційної ефективності і продуктивності молочних виробників, поліпшення доступу фермерів до ресурсів, послуг і фінансування, а також шляхом підтримки модернізації молочних заводів.

Під час пілотної фази проекту IFC розробить, протестує і перевірить інструменти, підходи і партнерські відносини, які дозволять на етапі розширення проекту підтримати розвиток понад 600 молочних кооперативів в Україні, які об’єднують або обслуговують понад 40 тис. дрібних виробників молока і охоплюють понад 30 тис. молочних фермерів.

Очікується, що пілотна фаза проекту завершиться в 2019 році, а з 2020 року його розширять на загальнодержавний рівень. Проект планується реалізовувати в партнерстві з урядом Австрії.

За даними IFC, інвестиції в модернізацію і підвищення ефективності дадуть Україні можливість значно збільшити обсяги виробництва молока.

Нагадаємо, що Асоціація тваринників України підтримує розвиток сільськогосподарських кооперативів. Зокрема, за ініціативи АТУ було створено Всеукраїнський аграрний кооператив у Монастирищенському районі Черкаської області, який об'єднує молочних виробників серед населення району та прилеглих регіонів.

А пізніше АТУ підтримала створення СОК "Бики Черкащини", який займатиметься відгодівлею ВРХ, народженої у приватних селянських господарствах. Саме завядки підтримки АТУ селянам вдалося виграти грант від USAID в рамках Проекту "Підтримка аграрного і сільського розвитку" на постачання обладнання для відгодівельника. 

Ukrainian

Читати ще