Світовий ринок сухого молока дає продавцям деякий привід для оптимізму

Дата публікації: 05-05-2018 - 14:10

Вперше за досить тривалий період світовий ринок сухого молока дає продавцям привід для оптимізму. У всякому разі, в останні два тижні ціни вже не знижувалися і, більш того, деякі пропозиції йшли навіть з ростом ціни навіть на «проблемному» ринку європейського СЗМ, повідомляє ІНФАГРО.

В ЄС така ситуація пояснюється зниженням впливу інтервенційних запасів. З огляду на давність вони складають все меншу конкуренцію на ринку, тим більше, що Єврокомісія не готова йти на поступки, що відповідало б відповідним термінам зберігання товару і бажанням потенційних покупців. Наприклад, на останньому тендері, не дивлячись на попит рекордного рівня в 91,9 тис. т, Комісія погодилася на продаж тільки 24,1 тис. т (правда, теж рекордних) за ціною 1051 EUR/т.

У той же час імпортерам потрібно поповнювати запаси, і, перестаючи вичікувати, багато хто з них виявляє все більший інтерес до свіжого товару, тим більше напередодні алжирського тендера.

У результаті, в другій половині квітня в ЄС ціни зовнішніх продажів сформувалися на наступних рівнях: СЗМ харчове – 1600-1750 USD / т, кормове – 1400-1600 USD / т, СНМ – 3250-3350 FOB Північна Європа.

Цінова кон’юнктура на ринку Океанії для продавців також виглядає оптимістично. Ціновий рівень на спотовому ринку поки залишався стабільним для СЗМ і трохи виріс для СНМ. Ситуація не повинна погіршитися найближчим часом, в першому випадку – з огляду на тенденції в Європі та зростаючу динаміку ф’ючерсних торгів, у другому – завдяки поліпшенню попиту на тлі зниження пропозиції.

Незважаючи на високу і зростаючу пропозицію, зміцнюються ціни і в США. Така ситуація поки не зовсім зрозуміла для операторів. Можна припустити, що зростання пов’язане з відповідною політикою продавців. Звичайно, без належного попиту дотримуватися такої стратегії також було б складно.

Ukrainian

Читати ще