Свинарі України зазнають збитків через ввезення м'яса під виглядом сала з Польщі

Дата публікації: 02-05-2019 - 12:05

Українські виробники свиней і свинини ось уже кілька років поспіль несуть серйозні збитки через недобросовісну конкуренцію у зв'язку з контрабандою в країну польського м'яса. Про  це повідомляє Agroportal.

На думку голови ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергія Касьянова, особливо гостро стоїть питання контрабандного ввезення м'ясної продукції з території сусідньої Польщі, яке імпортується під виглядом сала.

За даними сайту торгової статистики Trade Map, в останні два роки ввезення продукції з позиції «Свиняче сало свіже, охолоджене, морожене, солоне або в розсолі» постійно зростало. Причому, як за даними польської, так і української сторони. Якщо, за даними Польщі, імпорт сала за підсумками 2017 року в вартісному обчисленні становив $ 14,842 млн, в 2018 р. вже $ 17,064 млн.

Українські дані імпорту відрізняються від польських, але також демонструють серйозне зростання цієї імпортної позиції: в 2017-му - $ 12,919 млн, в 2018-му - $ 16,883 млн. Таким чином зростання польського імпорту за 2 роки склало 15-30%.

«Навіть, якщо повірити нашим доблесним митникам, що весь обсяг ввезеного з Польщі сала це саме сало, то й це викликає щире здивування. Україна - країна, яка завжди славилася своїм дивовижного смаку салом, рік з року нарощує його імпорт із сусідньої Польщі. Уже сам цей факт говорить про те, що у нас в країні взагалі відсутня будь-яка стратегія розвитку АПК і, зокрема, тваринництва », - коментує Сергій Касьянов.

Він підкреслив, що має достовірну інформацію про те, що під виглядом сала відбувається систематичне контрабандне ввезення свинини, а її якість можна поставити під сумнів.

«Це серйозний фактор, що впливає як на збитки, так і на недоотриманий прибуток українських свинарів. Ви прекрасно розумієте, що, оскільки «чорні» імпортери не сплачують необхідні збори і мита на кордоні, пропускаючи м'ясо через контрабандні «вікна», вони можуть собі дозволити продавати його нижче ринкової ціни. В результаті недобросовісної конкуренції страждаємо ми, чий свинокомлекс входить в десятку найбільших свинарських підприємств країни, а також страждають всі без винятку виробники свинини », - пояснив виробник.

Сергій Касьянов упевнений в тому, що держава фактично самоусунулася в питанні захисту інтересів вітчизняних тваринників. Тваринники не отримують державну допомогу.

«Крім цього, ми змушені втрачати свої доходи і страждати від нечесної конкуренції. Українську митницю можна порівняти з прохідним двором, через який під виглядом одного продукту успішно ввозиться інший. І держава закриває на це очі, тому що відповідальним особам така ситуація вигідна. На жаль, у нас більшість чиновників думає тільки про свою кишеню, а не інтересах стратегічно важливої ​​галузі, що виробляє продукцію з високою доданою вартістю », - резюмував аграрій.

Нагадаємо, що питання сірого імпорту свинини неодноразово піднімала голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар. 

Вона зверталася щодо проблеми сірого імпорту свинини ще в грудні минулого року до Прем’єр-міністра України В. Гройсмана (https://usba.com.ua/irina-palamar-zvernulasya-do-volodimira-groysmana-schodo-vregulyuvannya-situacii-z-nelegalnim) та закликала вжити нагальних заходів, серед чого посилити митний контроль.

Також Асоціація тваринників України зверталася до Держпродспоживслужби щодо прискорення відкриття ринку Китаю для експорту української свинини, що відкриє колосальні можливості для розвитку українського виробника свинини:  https://usba.com.ua/potribno-negayno-vidkrivati-rinok-eksportu-svinini-do-kitayu-golova-asociacii-tvarinnikiv-ukraini

Ірина Паламар подякувала усім членам Асоціації за активність та об’єднання спільних зусиль у боротьбі ізх приблемою, що відіграло важливу роль в покращенні  ситуації із закупівельними цінами та імпортом свинини.

Відеозвернення голови АТУ можна переглянути тут:

https://usba.com.ua/irina-palamar-zvernulasya-do-virobnikiv-svinini-schodo-situacii-z-sirim-importom-video

Ukrainian

Читати ще