Свавілля щодо блокування податкових накладних триває

Дата публікації: 19-12-2017 - 15:03

Рік уже закінчується, а виробники так і не можуть отримати свої гроші через те, що не мають змоги зареєструвати свої податкові накладні. Робота підприємств фактично призупинена.

Нагадаємо, масове автоматичне блокування податкових накладних сталося після прийняття наказу Міністерства фінансів України №567 від 13 червня 2017 року «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування», критерії оцінки ступеня ризиків в якій прописані абсолютно нелогічно і суперечать один одному.

Завдяки активній позиції та роботі окремих   експертів та політиків, громадськості, і Асоціації тваринників (вихід з прес-конференцією, участь у протестах, засіданнях ВР з даного питання, направлення звернень до представників влади), 7 грудня держава спробувала хоч трохи стати на сторону бізнесу, коли Верховна Рада внесла зміни до Податкового кодексу України, чим введено тимчасовий тестовий режим призупинення реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Але вирішенням проблеми з блокуванням податкових накладних назвати це важко. По-суті держава намагається відволікти увагу бізнесу та надурити його.    

Згідно прийнятих поправок податкові накладні, які були заблоковані з 1 липня 2017 року, будуть зареєстровані лише 02 січня 2018 року. Тобто  бізнес чомусь має ще чекати аж по 2 січня наступного року, поки йому розблокують податкові накладні, а цим часом нести фінансові збитки, втрачати клієнтів, репутацію на ринку і спокійно дивитися як нищиться його справа. 

До того ж, не всім пощастить, що його податкові накладні будуть розблоковані. Ті накладні, по яких станом на 01 грудня 2017 року суб’єкти господарювання не подали пояснення і документи чи не звернулися із оскарженням через відмову у реєстрації, не будуть розблоковані.

Загалом для бізнесу - це лише тимчасове та часткове рішення. Тимчасове, бо бізнесу дали лише 2 місяці (січень-лютий) кисню на спрощену реєстрацію податкових накладних, і тих яких треба ще дочекатися, якщо до цього часу частина підприємств не закриється.

«Часткове, бо головна проблема, через яку відбувається блокування податкових накладних, про що неодноразово говорили фахівці Асоціації тваринників, - це система оцінки (критерії) ступеня ризиків, ведена наказом Мінфіну №567 від 13 червня 2017 року, залишилася невирішеною, - зазначила голова Асоціації тваринників Ірина Паламар. - Держава повинна була визнати свою помилку, що прийняла недосконалу та не фахово підготовлену систему оцінки (критерії) ступеня ризиків податкових накладних згідно наказу Мінфіну №567 від 13 червня 2017 року, яка знищує український бізнес, і відмінити її, але цього не зробила».

Наразі Кабінет Міністрів України повинен підготувати постанову замість діючого наказу Мінфіну №567 від 13 червня 2017 року, та підготувати нові критерії блокування податкових накладних. Ми, бізнес, вимагаємо, щоб підготовка такої постанови відбувалася в рамках робочої групи, щоб до неї допустили малий та середній бізнес, щоб залучили юристів, економістів, бухгалтерів та тих фахівців, які знають як працює бізнес і виробництво».

Ukrainian

Читати ще