Стартувала науково-практична програма-2017 щодо боротьби з АЧС в Україні

Дата публікації: 08-04-2017 - 07:21

Чернігівщина стала першою областю, де цьогоріч пройшов регіональний тренінг із профілактики та подолання африканської чуми свиней.

У м. Чернігів 5 квітня відбувся регіональний тренінг щодо запобігання поширенню АЧС в Україні. Більше 100 слухачів, серед яких керівники регіональних ветеринарних служб, власники фермерських господарств та інші учасники тваринницької галузі, пройшли навчання щодо реалізації комплексу заходів у свинарських господарствах для недопущення занесення хвороби.

Освітня програма стартувала з ініціативи Асоціації тваринників України та Інституту ветеринарної медицини НААН. Організаційну підтримку заходу надали у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Чернігівській області та департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА.

Наукові співробітники Інституту ветеринарної медицини НААН України надали слухачам актуальну інформацію щодо АЧС та акцентували увагу на практичних інструментах, що дозволять не допустити спалаху захворювання.

Один із інформаційних блоків стосувався першочергових кроків, що мають бути зроблені у випадку виникнення АЧС. Учасники тренінгу змогли дізнатись, яких оперативних та дієвих заходів необхідно вживати, щоб мінімізувати збитки та запобігти подальшому розповсюдженню вірусу. Завдяки тому, що навчання було інтерактивним, протягом усього тренінгу відбувалось активне обговорення проблематики між практиками котрі власними руками ліквідовували АЧС та науковцями. 

За словами Юрія Павлішена, директора департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА, такі практичні навчальні заходи є надзвичайно важливими для тваринництва, бо профілактика захворювання є одним з найбільш дієвих заходів запобігання розповсюдженню АЧС.

«У цьому році ми знову розпочали національну освітню програму із подолання АЧС. Асоціація організовує тренінги, щоб надати тим, хто працює безпосередньо на місцях, актуальні практичні інструменти для недопущення цієї смертельної для свиней хвороби. Свинарство сьогодні стоїть перед серйозним епізоотичним викликом. І наше спільне завдання – зберегти поголів’я свиней та надати галузі можливість розвиватись. Ми впевнені, що нові знання, які надають провідні фахівці ветеринарної медицини, допоможуть убезпечити господарства та посилити біобезпеку», - наголошує Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України. 

Ukrainian

Читати ще