Спільні коопераційні проекти чекають Україну та Узбекистан

Дата публікації: 03-07-2017 - 15:54

Український агросектор динамічно розвивається і багато його галузей можуть бути цікавими для українсько-узбецьких проектів.

30 червня, відбулася зустріч першого заступника міністра агарної політики та продовольства України Максима Мартинюка з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Узбекистан Алішером Абдулалієвим.

Під час зустрічі сторони обговорили стан співробітництва у сфері сільського господарства та відзначили необхідність його активізації за окремими напрямами, які становлять обопільний інтерес. Максим Мартинюк зазначив, що Україна та Узбекистан мають значний потенціал не лише для нарощування взаємної торгівлі, але й створення спільних коопераційних проектів.

«Сьогодні український агросектор динамічно розвивається і багато його галузей можуть бути цікавими для українсько-узбецьких проектів. Зважаючи на спільний інтерес наших країн щодо необхідності більш активного розвитку коопераційних та міжгалузевих зв’язків та враховуючи вже існуючі напрацювання, значна увага буде приділятись співпраці в науково-дослідній сфері сільського господарства», - відзначив перший заступник міністра.

У свою чергу Алішер Абдулалієв підтвердив зацікавленість Республіки Узбекистан у поглибленні міжгалузевого співробітництва з Україною.

«Узбекистан надзвичайно зацікавлений у налагодженні двосторонньої співпраці за такими напрямами як лісове господарство, галузі рибальства, птахівництва та садівництва, і, зокрема, горіхівництва. Наразі очікуємо на відповідні візити експертів та науковців з Узбекистану», - підкреслив Алішер Абдулалієв.

Довідково:

Товарообіг сільськогосподарською продукцією між Україною та Узбекистаном за 5 місяців 2017 року склав 11,216 млн дол. США. Обсяг українського експорту становив 6,558 млн дол. США, імпорту – 4,6 млн дол. США.

Протягом зазначеного періоду Україна експортувала до Узбекистану наступні товари:

- м'ясо та харчові субпродукти свійської птиці;

- какао-боби, продукти з нього, шоколад;

- шоколад та інші готові харчові продукти з вмістом какао;

- олію соняшникову;

- хлібобулочні, кондитерські вироби тощо.

Основу імпорту склали:

- тютюнова сировина та відходи;

- сигарети;

- волокно бавовняне;

- продукти тваринного походження, не включені до інших угруповань;

- плоди, горіхи та цедра;

- овочі, рослини, коренеплоди, тощо.

Ukrainian

Читати ще