Ринку землі в Україні не бути до 2020 року, — Трофімцева

Опубликовано bashun - 06-05-2019 - 12:22

Законопроект про відкриття ринку землі знаходиться в «сирому» вигляді. За відсутності великих потрясінь внесення доопрацьованого законопроекту до Верховної Ради можна очікувати на початку 2020 р. Таку заяву зробила в. о. Міністра аграрної політики і продовольства Ольга Трофімцева на зустрічі в Європейській Бізнес Асоціації з представника аграрного сектору, повідомляє AgroPolit із посиланням на інформаційний портал «ЛІГА: ЗАКОН». 

Нагадаємо, 

Таким чином, Асоціація тваринників України виробила свою чітку позицію щодо передумов, які повинні бути створені для цивілізованого і прозорого (!) відкриття ринку землі, аби при цьому були захищені як інтереси її власників, так і державні.  

  • Забезпечити на практиці захищеність права власності (на майно, землю, врожай, корпоративні права) за фізичними та юридичними особами.  Для цього потрібно удосконалювати законодавство, покращувати роботу правоохоронних органів, судової влади. На жаль, поки в Україні діють схеми із «віджимання» власності, ні про який ринок землі говорити не можна. Питання з рейдерством так і не вирішено, навіть не прийнятий відповідний законопроект.
  • Закінчити інвентаризацію земель, наповнення земельного кадастру, реєстрацію майнових прав на земельні ділянки, передачу земель за межами населених пунктів в ОТГ;
  • Створити сприятливий режим оподаткування. Це і спрощення системи оподаткування, і вирішення питання з блокуванням податкових накладних. Нагадаємо, що замість скасованого спецрежиму ПДВ для аграріїв натомість держава нічого не запропонувала;
  • Запровадження доступного кредитування для малого аграрного бізнесу (низька відсоткова ставка);
  • Створення реальних можливостей для реалізації виробленої продукції сільгоспвиробниками на внутрішньому та зовнішніх ринках.

 

Що стосується запобіжників, які обов’язково повинні бути прийняті одночасно із запровадженням ринку землі, то вони наступні:  

  • Набувачами земельних ділянок сільськогосподарського призначення мають бути лише громадяни України, фермерські господарства, держава чи територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування.
  • Участь іноземного капіталу в придбанні земель сільськогосподарського призначення повинна бути виключена повністю, або обмежена певним часовим перехідним періодом (наприклад, заборона протягом 10 років); 
  • Особа, яка має намір купити сільськогосподарську землю, повинна обов’язково мати належну кваліфікацію в галузі сільського господарства;
  • Особа, яка придбала сільськогосподарську землю, зобов’язана займатися на цій землі виключно сільськогосподарською діяльністю;
  • Обмежений граничний розмір земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що може бути у приватній власності однієї особи в цілому по Україні.
  • Будь-які куплені сільськогосподарські землі після відкриття ринку землі можуть бути продані лише після спливу певного, встановленого законом строку, з метою попередження спекуляції.

Деталі - тут

Вона зазначила, що наразі ще потрібно переглянути зміни складу робочої групи, тому конкретних термінів представлення документу до Верховної Ради немає.

Чиновниця повідомила, що проблемними залишаються ряд питаннь: фінансові заходи безпеки з метою недопущення спекуляцій із землею, можливість надання кредитів під земельні ділянки, обмеження у відношенні права володіння землею і т.д.

Нагадаємо 

Ukrainian

Читать еще