«Бельгія скасовує податки для виробників свинини. Вимагаємо того ж і в Україні!» - голова АТУ Ірина Паламар

Опубликовано bashun - 22-02-2019 - 18:07

Скасування податків для європейських свинарів робить українську свинарську галузь неконкурентоспроможною, враховуючи, що вона зараз у надскладних умовах через АЧС та зниження закупівельних цін.

 У зв’язку із цим Асоціація тваринників України звернулася до Кабінету Міністрів України та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана із проханням знизити чи скасувати податки для свинарів у зв’язку з АЧС із посиланням на подібну ініціативу в Бельгії.

Згідно з інформацією у ЗМІ (https://meat-inform.com/novyny-pro-miaso/cherez-achs-u-belhii-mozhut-skasuvaty-podatky-dlia-svynariv.html), уряд Бельгії через ситуацію з африканською чумою свиней (АЧС) та нестабільною ситуацією з цінами на живець виступив з ініціативою знизити податки або взагалі тимчасово їх скасувати для свинарів.

Зокрема, наразі в Бельгії швидко поширюється АЧС серед диких тварин, а панічні настрої, які виникають у зв’язку з цим, вже призвели до суттєвого зниження котирування свиней – з вересня минулого року ціни впали на 20%. Щоб зменшити тиск на галузь свинарства, уряд Бельгії  розглядає як один із варіантів підтримки - знизити або тимчасово скасувати податки для свинарів.

«Якщо поглянути на Україну, то вже не один рік є проблема АЧС, а наші виробники несуть колосальні збитки від цього. Лише минулого року сталося щонайменше 145 спалахів АЧС. То чому б Україні не перейняти бельгійський досвід та на запровадити подібну ініціативу?», - коментує Ірина Паламар, голова АТУ.

«Через АЧС Україна втратила статус нетто-експортера свинини, хоча раніше Україна експортувала рекордні обсяги свинини, - каже голова Асоціації тваринників Ірина Паламар. - Сьогодні Україна б’є рекорди щодо імпорту свинини. Лише за минулий рік обсяги імпорту свинини Україною зросли у понад 5 разів. Так, у 2017 році Україна імпортувала 8 тис. тонн свинини (у забійній вазі), у 2018 році - 44 тис. тонн».

До того ж  держава досі не компенсувала свинарям понад 27 млн грн збитків, завданих АЧС у минулому році.

«На внутрішньому ринку свинини теж наразі негативна ситуація, оскільки з кінця минулого року ціни на живець свиней забійних кондицій постійно знижуються до рівня собівартості. В цілому падіння вже відбулося з 48 грн до 37 грн за кг живця. У зв’язку з цим свинарські господарства працюють в нуль чи навіть у збиток!

Отож ми, як Асоціація, що захищає інтереси свої членів – виробників продукції тваринництва, і, зокрема, свинарів, рішуче закликаємо, аби держава захистила свого виробника. Ми вважаємо, що за прикладом Бельгії, в Україні також мають бути знижені чи тимчасово скасовані податки для виробників свинини, допоки ситуація з АЧС не стабілізується. Держава має підтримати галузь свинарства в складний період!

Із відповідним листом ми вже звернулися до Прем’єр-міністра України, де закликаємо розглянути питання щодо зниження або тимчасового скасування податків для наших виробників. Дуже сподіваємося, що наші можновладці нас почують, і не допустять, аби вітчизняна свинарська галузь занепала», - рішуче заявляє голова АТУ Ірина Паламар.

Ukrainian

Читать еще