«До проблеми рейдерства ставляться вкрай невідповідально» – голова АТУ Ірина Паламар

Опубликовано bashun - 20-12-2018 - 17:21

У парламенті не вистачило голосів, щоб ухвалити законопроект про антирейдерство.

Сьогодні, 20 грудня, Верховна Рада України відправила законопроект №8121* щодо протидії рейдерству на повторне друге читання в комітет через нестачу голосів (за ухвалення законопроекту в цілому проголосувало 208 депутатів з 226 необхідних), повідомляє UNN. Щоб врятувати законопроект, голова парламенту поставив на голосування питання про відправлення його на повторне друге читання у комітет, це рішення знайшло підтримку у залі і воно було прийняте.

Зі свого боку Асоціація тваринників України вкрай обурена сьогоднішнім провалом в парламенті антирейдерського законопроекту. І це в умовах, коли майже кожного дня підприємства та фермери по всій Україні страждають від рейдерства.

«Сьогодні в Україні проблема з аграрним рейдерством стоїть вкрай гостро, - коментує ситуацію Ірина Паламар. – І дуже шкода, що деякі народні депутати до цього ставляться так безвідповідально, роблячи заручниками свого політичного протистояння власників та користувачів земельних ділянок та власників сільськогосподарських підприємств. Право власності має бути захищеним, і це основа основ. Парламент просто зобов’язаний нарешті прийняти законопроект, який дозволить почувати себе більш захищеним українському бізнесу.

Також мова йде про інвестиційну привабливість України на міжнародній арені. Тобто, це питання глобального масштабу! Допоки закон не захищатиме власність чесних господарів землі, навряд чи іноземні інвестори захочуть вкладати кошти в розвиток сільськогосподарської галузі в Україні, і, що дуже важливо, будувати переробні підприємства, які сьогодні конче необхідні. Якщо ми не розвиватимемо переробну галузь, виготовляючи продукти з доданою вартістю, Україна так і залишатиметься сировинним придатком».

Питання боротьби з рейдерством не раз піднімалося Асоціацією тваринників України на засіданнях профільних комітетів у Верховній Раді України.

Так, зокрема, Асоціація тваринників України брала участь у засіданнях Робочої групи при Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, яка працювала над розробкою проекту Закону України щодо захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки. АТУ, будучи членом Робочої групи, у співпраці зі своїми членами – підприємствами в аграрному секторі, теж підготувала тоді низку пропозицій до тексту цього законопроекту, які попередньо були направлені на Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Зі змістом пропозицій Асоціації тваринників можна ознайомитися за посиланням. Близько 90% пропозицій Асоціації тваринників були враховані та знайшли своє відображення в законопроекті.

Крім того, голова АТУ Ірина Паламар бере активну участь у захисті підприємств від рейдерських захватів, і не лише сільськогосподарських. Нагадаємо, в липні 2018 року виробник питної води та дитячого харчування – компанія «Еконія», зазнала рейдерського захвату. Тоді в ситуацію рішуче втрутилася голова АТУ Ірина Паламар, яка негайно виїхала на місце події, аби розібратися із проблемою особисто, а також звернулася до відповідних органів – Міністерства юстиції України, в офіс Бізнес-омбудсмена як представника Євросоюзу з захисту прав бізнесу та інші організації, до Першого віце-прем’єр-міністра — Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Івановича  Кубіва, із вимогою терміново вжити заходів щодо відновлення прав на незаконно захоплене майно компанії «Еконія». Як результат – майно підприємства було повернуте.

*Довідково:

Законопроект №8121 покликаний забезпечити захист майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігти протиправному поглинанню і захопленню підприємств.

Зокрема, в ньому передбачені норми, які дозволяють власнику вносити до реєстру прав заборону реєстрації оренди без нотаріального посвідчення договору.

Документ вводить два види договорів на оренду: з пролонгацією та без. Якщо договір без пролонгації, то після закінчення терміну його дії, він автоматично вилучається з реєстру прав. Якщо договір з пролонгацією, то для вилучення його з реєстру прав потрібна буде письмова заява орендаря або орендодавця про припинення договору, але тільки після завершення терміну дії цього договору.

Окрім цього, законопроект зобов'язує перевести усі документи на землі, які є в паперовому вигляді, в електронну форму.

 

Ukrainian

Читать еще