Практично 100% виробників потрапляють під критерії ризику, тому їх податкові накладні блокуються

Опубликовано bashun - 08-12-2017 - 11:40

Критерії оцінки ризику при автоматичної реєстрації податкових накладних розроблені таким чином, що під них підпадають практично всі виробники продукції, оскільки коди сировини, яка закуповується для виробництва, відрізняються від кодів готового продукту на виході.

Про це розповіла представник виробничого підприємства, члена Асоціації тваринників України Оксана Салько на прес-конференції «Блокування податкових накладних – це знищення доброчесних виробників», яка відбулася 6 грудня 2017 року за ініціативи АТУ в інформагентстві УНІАН.

Вона розповіла про те, що критерії ризиків, за якими моніторяться податкові накладні, є нелогічними та протирічать один одному. Зокрема, йдеться про різні коди товару на вході й на виході, що має місце на всіх виробничих підприємствах.

«Коли дані відхиляються системою без жодних пояснень, бухгалтери на підприємствах по кілька разів змушені надсилати нові дані в податкову службу, витрачаючи масу часу. Адже щоб розблокувати тільки 1 накладну, потрібні скан-копії величезного переліку документів, завірених керівництвом, які за обсягом навіть перевищують допустимі, що пропускає система (що вже саме по собі є нонсенсом!). А у великих підприємств на день  може подаватися більше 500 (!) податкових накладних. І всі вони можуть бути заблоковані за одними й тими ж критеріям. А пакет документів для розблокування потрібно надсилати на кожному окремо(!). Виходить, що підприємство замість того, щоб займатися власне виробництвом, розвивати бізнес і економіку, створювати робочі місця, займається лише тим, що безліч разів повторно надсилає документи в податкову. З технічних причин систем часто не приймає документи для розблокування. На розгляді вони можуть перебувати більше 24 годин. Причому, розблоковані накладні можуть нічим не відрізнятися від раніше зареєстрованих. Тобто, одна і та ж накладна сьогодні може пройти, а завтра бути заблокованою».

Наступним кроком для підприємця є оскарження рішення податкової, але через велику кількість скарг податкова не встигає їх розглянути і просто відмовляє.

«Таким чином, можна констатувати, що даний механізм не працює» - підсумувала свій виступ Оксана Салько.

Ukrainian

Читать еще