Про реформи й аграріїв

Опубликовано nick_309 - 03-04-2017 - 22:39

Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України:

"Сьогодні прочитала на сайті Національної Ради Реформ (є така) документпід назвою «Моніторинг прогресу реформ» за 2016 рік». 

Дуже цікавий документ: за формою– презентація, за змістом «явка з повинною»))) Хоча й склалася думка, що документ адресований не українцям, а західним партнерам й грантодавцям.

Але, все ж таки, не забули в ньому про аграріїв. Правда, про них лише на 66-й сторінці, але воно, можливо, й на краще – менше помічають, менше заважають. Хоча, мені здається, тут проявився негативний ефект такого підходу: менше помічають – нічого не розуміють.

Так, у Раді Реформ (які об’єднують всі ключові органи влади), вважають, що:

1.           Успішною реформою стало створення Держпродспоживслужби (шляхом об’єднання кількох раніше існуючих).

Але ж таке «реформування» (під час якого було втрачено «ветеринарний» компонент) вже стало фактором стрімкого -  в десятки разів - росту випадків епідемії (епізоотії) африканської чуми свиней, інших захворювань тварин,  перетворення країни в «чумну зону». Все це призвело до закриття для України цілої низки міжнародних ринків. Понад 1 млрд. грн. збитків -  це лише прямі втрати від АЧС! Абсурд. Чим хвалитися?

2.           Прийняли чудовий закон про сімейні ферми. Але разом із тим скасували для фермерів спецрежим ПДВ. Тобто, створюючи сімейну ферму, селяни повинні будуть сплачувати досить високі податки. Крім того, втратять право на субсидії, які за нинішніх тарифів на газ є для них рятівними. Отож, чи є сенс людям створювати ці ферми? Немає.

3.           Замінили автоматичний спецрежим для аграріїв на «ручний режим» бюджетних дотацій (на 5 років) – дуже уважно слідкуємо, кому і як вони будуть перепадати.

4.           Відкрили консультаційний центр із експорту аграрної продукції в ЕС, але чи багато експортували після цього? Чому ринки тільки закриваються?

5.           Ратифікували угоду з ЄС щодо підтримки фермерів, але грошей немає …й говорять, що й не буде;

6.           Проголосували мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. Стоп! Але ж МВФ обіцяли продавати землю? Що за роздвоєння свідомості, логіки, чесності ...?

7.           Особливо «порадували» «крокодилячі сльози» стосовно того, що не вдалося приватизувати 374 аграрних підприємства. Хто ж буде відмовлятися від цих благ (призначення на такі підприємства відбувається дуже цікаво) та ще й віддасть землі під ними органам місцевого самоврядування?

Які реформи справді потрібні сільському господарству:

1.           Держава має більш серйозно ставитися до Держпродспоживслужби. Мається на увазі, збільшення фінансування, упровадження ефективних програм щодо боротьби з АЧС та іншими небезпечними хворобами. І, головне, ця служба має бути почутою, бо саме від неї залежить все тваринництво України (зараз страждають тваринники, але проблеми у рослинників - лише справа часу).

2.           Прозора, чітка й автоматична система підтримки українського аграрного експорту – це робочі місця, податки, платіжний баланс, валюта.

3.           Розвиток «тіньового потенціалу» українського сільського господарства через залучення до виробничих кооперативів (легалізація, маркетинг) фермерських й присадибних селянських господарств, що зараз виробляють до 60% продукції сільського господарства по галузям.

І це лише головні аспекти, на яких я тут зупиняюся, насправді ж проблем набагато більше.

З цим усім, з бухгалтерськими викладками, ми вже давно «стоїмо на порозі» владних кабінетів. Ми хочемо «їхати», а «шашечки» нехай залишаться політикам."

Ukrainian

Читать еще