2 млрд. грн на тваринництво в 2018 році: хто за і хто проти?

Опубликовано bashun - 06-10-2017 - 18:17

Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» передбачає збільшення фінансування тваринницької галузі в 13,5 разів видатків. В 2017 році згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» фінансування за бюджетною програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» становить 170 млн грн, а в 2018 цифра має зрости до 2,3 млрд грн.

Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» передбачає збільшення фінансування тваринницької галузі в 13,5 разів видатків. В 2017 році згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» фінансування за бюджетною програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» становить 170 млн грн, а в 2018 цифра має зрости до 2,3 млрд грн.

За інформацією Мінагрополітики, про що було повідомлено 3 жовтня на засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України з питань розгляду проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» на тему фінансування аграрного сектору, додаткове фінансування тваринницької галузі планується спрямувати на часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм, закупівлі племінного поголів’я та здешевлення відсотків по кредитах на будівництво, реконструкцію тваринницьких комплексів та доїльних залів.

Проте деякі представники аграрних асоціацій не підтримують дане рішення. Михайло Соколов, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, виступив проти збільшення фінансування тваринницької галузі в 2018 році та наголосив, що тваринники не зможуть освоїти ці кошти. Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України, заперечила такій позиції: «Тваринницька галузь потребує державної підтримки: на будівництво чи реконструкцію свиноферм, центрів по відгодівлі бичків, будівництво ембріональних центрів ВРХ, інше. Тваринники мають достатньо проблемних питань чи проектів, на які потрібне фінансування з державного бюджету, тому ми зможемо освоїти додаткові 2 млрд грн в 2018 році. Україні потрібно нарощувати власне поголів’я, щоб в магазинах було представлено, в першу чергу, не закордонне, а наше м’ясо».

Іншим позитивним моментом для тваринницької галузі в цьогорічному проекті бюджету є суттєве збільшення обсягів фінансування на проведення протиепізоотичних заходів, яке зросло з 113 млн до 687 млн грн., тобто, в 6 разів. Ірина Паламар підтримала таку ініціативу, оскільки наразі тваринники потерпають від серйозних збитків внаслідок АЧС, і держава має вживати максимальних заходів, щоб не допускати АЧС на господарства.

В цілому згідно з аналізом Асоціації тваринників представленого проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» загальна тенденція фінансування агропромислового комплексу має зростаючий характер. В 2018 році її планують збільшити в 1,3 рази порівняно з поточним 2017 роком. Відбулося зменшення порівняно з 2017 роком фінансування таких видатків як фінансова підтримка заходів в АПК (на 92%), сільгосптоваровиробників (на 39 %), а також підтримка заходів в АПК шляхом здешевлення кредитів (в 4,5 рази). Було впроваджено нову статтю видатків для фермерських господарств в розмірі 1 млрд грн.

Фінансування служб агропромислового сектору теж планується збільшити: Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів - в 1,5 рази, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру – в 1,7 рази, Державного агентства лісових ресурсів - в 1,2 рази, Державного агентства рибного господарства України – лише на 6%. Проте під час дискусії на засіданні комітету від 3 жовтня деякі установи та служби, зокрема, НААН та Держлісагентство, виступили з вимогами про збільшення фінансування, оскільки, незважаючи на відсоткове зростання видатків порівняно з 2017 роком, вони не покривають повністю їх потреб. За словами представників Держлісагентства, проект бюджету на 2018 рік не передбачає достатнього фінансування утримання лісових господарств та покриває лише 51 % потреб агентства.

Асоціація тваринників України ще раз підтримує ініціативу збільшення фінансування видатків на розвиток тваринництва та сподівається, що це знайде своє підкріплення і вже в самому Законі «Про Державний бюджет України на 2018 рік».

 

 

 

 

 

 

Ukrainian

Читать еще