Росія заборонила білоруських свиней

Дата публікації: 10-04-2018 - 11:16

Обмеження торкнуться живих свиней і їх генетичного матеріалу, свинини і сирих свинячих м'ясопродуктів і субпродуктів, готової продукції зі свинини або що містить в своєму складі свинину, повідомляє segodnya.ua.

Россільгоспнагляд з 10 квітня забороняє поставки живих свиней і свинарської продукції з Білорусі.

"У зв'язку з виявленням 8 випадків виявлення генетичного матеріалу вірусу африканської чуми свиней (АЧС) в готовій м'ясній білоруській продукції, Россільгоспнагляд змушений ввести тимчасові обмеження на поставки свинарської продукції з усієї території Білорусі з 10 квітня 2018 року", – йдеться в повідомленні служби.

Геном вірусу АЧС був виявлений при дослідженні проб готової м'ясної продукції Гомельського м'ясокомбінату (сосиски "Краківські" і варена ковбаса "Часникова Смак").

Россільгоспнагляд уточнив, що обмеження торкнуться живих свиней і їх генетичного матеріалу, свинини і сирих свинячих м'ясопродуктів і субпродуктів, готової продукції зі свинини або що містить в своєму складі свинину, сировину тваринного походження (зі свинини), призначену для виробництва кормів для непродуктивних тварин і хутрових звірів за винятком товарів, що пройшли обробку за технологією, яка гарантує руйнування вірусу АЧС, а також м'яса від диких кабанів, рогокопитної, шкіряної, кишкової сировини, щетини, мисливських трофеїв, отриманих від сприйнятливих видів тварин, що не піддаються повній таксидермічній обробці.

Забороняються також поставки всіх видів кормів і кормових добавок для свиней, за винятком кормових добавок хімічного і мікробіологічного синтезу і готових кормів, які пройшли термічну обробку протягом не менше 20 хвилин при температурі не нижче плюс 70 градусів.

Россільгоспнагляд також повідомив, що 5 березня на адресу ветеринарної служби Білорусі було направлено лист з проханням уточнити епізоотичний стан території країни, в тому числі щодо африканської чуми свиней. Відповідь на запит служба не отримала. Разом з тим в телефонному режимі білоруські колеги запевнили Россільгоспнагляд в тому, що спалахів захворювання на території республіки не відзначається.

"Таким чином, це дозволяє припустити приховування ветеринарною службою Білорусі факту присутності вірусу АЧС на території країни, – наголошується в повідомленні. – Наявність генома вірусу АЧС в продукції говорить про непроведення відповідних лабораторних досліджень живих тварин і сировини при виробництві продукції на білоруських підприємствах, а також про переробку м'яса хворих тварин у готову продукцію".

Як повідомлялося, з 10 квітня Россільгоспнагляд ввів заборону на поставки продукції Гомельського м'ясокомбінату через виявлення в його продукції лістерій.

Заборона на поставки свиней і свинарської продукції з Білорусі буде діяти до з'ясування епізоотичної ситуації в республіці, проведення переговорів і здійснення регіоналізації країни по небезпечних захворюваннях тварин.

Торговельні відносини Мінська і Москви напружені через регулярний реекспорт сільськогосподарської продукції третіх країн через територію Білорусі під виглядом нібито білоруських товарів. Россільгоспнагляд неодноразово повідомляв, що через Білорусь до Росії надходить "список санкцій" продукція з підробленими сертифікатами третіх країн, наприклад, африканських. За даними ЗМІ, кожен четвертий шматок сиру в Росії може бути контрабандою з України.

Так, через молочний конфлікт президент Білорусі Олександр Лукашенко пригрозив Росії у відповідь заходами на можливі обмеження.

Ukrainian

Читати ще