Процедуру оформлення прав на земельні ділянки вдосконалять

Дата публікації: 06-09-2017 - 15:39

Міністерство аграрної політики та продовольства України підготувало законопроект, що вдосконалить процедуру реєстрації прав власності.

Через існуючі процедури державної реєстрації виникає ризик незаконного захоплення майна. Адже зараз Державний земельний кадастр і Реєстр прав на нерухомість діють врізнобій. Оскільки в Реєстрі відсутня інформація про права власності на земельні ділянки до 2013 року, то власники ділянок можуть укладати одразу кілька договорів оренди. Державні кадастрові реєстратори не можуть виявляти факти подвійної реєстрації прав оренди, оскільки не отримують оперативної інформації від Міністерства юстиції.

В кадастрі нині відсутня інформація про власника, чи користувача. Там є відомості лише про земельну ділянку. Крім того, державна реєстрація здійснюється без кадастрових номерів.

Стрімке поширення рейдерських атак на земельні ділянки. посприяло розробці закону, який зробить неможливими подібні дії.

Довідка:

За інформацією, яку надав Державний земельний кадастр, державними реєстраторами прав проведено реєстрацію 213 тис. земельних ділянок, з кадастровими номерами, яких не існує. Також існує 5 тис. земельних ділянок без кадастрових номерів.

 

Ukrainian

Читати ще