«Потрібно рятувати село! Кожен із нас має зробити все від нього залежене» - голова АТУ Ірина Паламар

Дата публікації: 07-06-2019 - 10:19

Скоро селяни отримають безкоштовні методички по вирощуванню бичків. Людям роздаватимуть інформаційні буклети із детально прописаними методикам ефективного вирощування ВРХ до 2-х місяців.

Просвітницький проект щодо навчання селян передовим методам вирощування ВРХ стартував за ініціативи Асоціації тваринників України (АТУ) – громадського об’єднання, яке захищає інтереси тваринників, а також підтримки американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) межах проекту «Підтримка аграрного та сільського розвитку».

інструкція ВРХ

Селяни з різних регіонів України отримають методичну інформацію у вигляді буклетів та плакатів із детальними рекомендаціями щодо догляду за тільною коровою, новонародженими телятами та бичками віку до 2-х місяців, завдяки чому вирощування бичка стане більш простим та ефективним в економічному плані для селян.

Рекомендації до методичної літератури розроблялися науковцями – фахівцями Асоціації тваринників України та галузевих підприємств, членів АТУ - зокрема, компанії FeedLance Production (ГК AVA Group).

В Асоціації тваринників України вважають, що даний проект допоможе упроваджувати культуру ефективного вирощування ВРХ в селянських господарствах, із застосуванням прогресивних, передових методів годівлі та догляду.

«Сьогодні селяни не надто хочуть вирощувати бичків, вважаючи цей процес невигідним і клопітким, тому здають телят відразу після народження перекупникам майже за безцінь, - каже голова Асоціації тваринників України, аграрний експерт Ірина Паламар. - Це породжує цілу низку негативних наслідків як для самих селян, так і споживачів, і стану галузі в цілому.

По-перше, селянин втрачає можливість заробити самому на вирощуванні бичка, по-суті, віддаючи свій заробіток перекупнику.

По-друге, перекупники, забиваючи телят у молодому віці та продаючи м'ясо, наражають на небезпеку споживачів: науковцями доведено, що м’ясо від новонароджених телят шкідливе для здоров’я людей, і ми про це неодноразово говорили.

По-третє, потерпає сама галузь ВРХ, поголів’я якої постійно падає. Підприємці, які готові вирощувати ВРХ до кондиційної ваги (тобто, ваги дорослої тварини) для реалізації всередині країни або для експорту, нарікають, що їм просто ніде купувати телят, адже селяни відразу здають їх на забій, замість того, аби утримували їх до 2-місячного віку, випоювати молоком, щоб телятко було здорове і мало старт для гарного набору ваги в майбутньому».

Отож підтримка селян щодо вирощування бичків є реальним дієвим способом наростити в Україні поголів’я ВРХ. Українська яловича користується великим попитом в країнах Близького Сходу, таким чином, збільшення експорту ВРХ дало б значні валютні надходження до України.

«Та, головне, таким чином ми підтримуємо самих селян, які сьогодні на грані виживання. Село вимирає, адже люди масово їдуть на заробітки за кордом. А могли б заробляти на своїй землі. Вважаю, що такий проект дуже допоможе селянам навчитися ефективним методам вирощування худоби у себе в господарствах та заохотить їх до відгодівлі ВРХ».

Відзначимо, що перша партія методичної літератури вже направилася до низки районів Черкаської та Вінницької областей, де вона безкоштовно поширюватиметься серед членів територіальних громад та сільськогосподарських кооперативів.

інструкція

Ukrainian

Читати ще