Польща передумала відгороджуватися від України стіною

Дата публікації: 25-06-2018 - 10:59

Польський міністр рільництва Ян Кшиштоф Ардановський заявив, що рішення про те, чи будувати стіну проти поширення африканської чуми свиней( АЧС), слід прийняти на основі певних обчислень. Політик зазначив, що він не є прихильником такої форми боротьби з цією хворобою. У травні Рада міністрів призупинила роботу над так званим спецзаконом про АЧС. Про це повідомляє Польське радіо, передає pravda.lutsk.ua.

Міністр рільництва і розвитку села Ян Кшиштоф Ардановський нагадав, що загорожа мала захищати Польщу від міграції заражених кабанів з України, Білорусі та Литви. Проте, цього року африканську чуму свиней регулярно викривають також углибині Польщі, зокрема в регіоні Мазовше: «Треба добре подумати, як використати немалі публічні гроші. Проблемою є щільність огорожі, адже це багато понад тисячу кілометрів, також підмоклі ґрунти, болота, озера, Біловузька пуща, уздовж Бугу. Як збудувати стіну, щоб дикий кабан, який має 300-400 кілограмів, не міг її сфорсувати. Він же як танк».

Міністр звернув увагу на потребу тісної співпраці зі структурами, відповідальними за мисливство, в справі планового полювання на диких тварин. «Якби вони знищували заражених диких свиней уздовж кордону, не було б проблеми», – вважає політик.

Польський уряд звернувся до Європейського управління з питань безпеки харчових продуктів із запитом у справі спорудження стіни проти АЧС.

Ukrainian

Читати ще