Низка депутатів свідомо сповільнює процес проведення земельної реформи

Дата публікації: 11-09-2017 - 13:56

Земельна реформа ― надскладне завдання для нашого політикуму. Однак успішні європейські країни мають вільний ринок землі.

Таку думку висловив політолог Василь Яблонський, коментуючи заяву Президента, про те, що він не має наміру видавлювати земельну реформу з ВРУ.

Про це повідомляє «Слово і Діло».

«Ті, хто говорить, що українці не готові до вільного ринку землі, лукавлять. Ба більше, є ті, хто ще кілька років тому виступав за вільний обіг, а зараз категорично проти. Що змінилося за цей час? Геть нічого. Просто є ціла низка українських політиків, олігархів, які володіють величезними земельними ресурсами. В законах свого часу були різні лазівки, через які можна було зайти на ринок землі, скупити й мати її у власності», ― констатував політолог.

Процес навмисно затягує низка депутатів.

«Щойно всі ці речі відкриються, всі політики, які зараз виступають проти, виглядатимуть дивно в очах громадськості. Не виключено, що ми дізнаємося про багатьох «латифундистів». Процес затягується, тому що є намагання політиків приховати, по-перше, статки, а по-друге, вплив», ― зазначив він.

На його думку, найбільш чесними принаймні виглядають ті політики, які зараз хоча б говорять про відкритий ринок.

«По-перше, це дійсно дасть кошти, нові ресурси для економіки. По-друге, з’являється шанс усунути масові зловживання на ринку землі, тіньові схеми. Якщо є ринкові відносини, то вони прозорі. Заборони завжди обходять, а в законі завжди шукають лазівки. Через підставні структури люди знаходять такі варіанти», ― пояснив експерт.

Ukrainian

Читати ще