Нацбанк називає аграріїв «крайніми» у зростанні інфляції

Дата публікації: 27-09-2017 - 13:55

Національний банк звинувачує в прискоренні інфляції зростання цін на тютюн, молоко, овочі та м'ясо.

 

Таку думку висловив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

За його словами, більше 40% нинішнього зростання індексу цін обумовлено саме цими товарами.

«У той же час, якщо подивитися на їх частку в структурі споживчого кошика, то вона займає всього 23,4%», - підрахував він.

За словами чиновника, зазначені фактори носять тимчасовий характер, а тому центробанк не повинен на них реагувати. Оскільки принцип інфляційного третирування має на увазі реакцію монетарної влади на інфляційні очікування і попит в економіці. Тобто фундаментальні фактори.

При цьому в НБУ стверджують, що їх виміри інфляційних очікувань різних груп від населення до аналітиків не додають побоювань. Згідно досліджень Нацбанку, ні в одній з опитаних груп інфляційні очікування не перевищили 11%. А в окремих випадках і зовсім склали 7%.

У Нацбанку розраховують на невелике уповільнення зростання цін найближчим часом і обіцяють пом'якшувати монетарну політику.

«Я займаюся прогнозуванням більше 10 років, і бачу, що часто прогнози не збуваються. Але справа не в тому, що ваш прогноз повинен виконуватися кожного разу. Прогноз ‒ це досить ефемерна змінна, особливо в таких економіках як Україна», ‒ підсумував Дмитро Сологуб.

 

Ukrainian

Читати ще