На Тернопільщині до екологічного лиха може призвести ветсанзавод

Дата публікації: 05-07-2017 - 14:21

Вже забруднено грунт. На черзі - поверхневі та підземні води.

Ситуація з накопиченням відходів тварин на ветсанзаводі в Тернопільській області наближається до екологічного лиха: на території об'єкта накопичилося понад 4 тис. тонн відходів, які підприємство переробити не в змозі ― вони зберігаються на відкритому майданчику з порушеним герметичним дном, створюючи загрозу навколишньому середовищу і здоров'ю жителів найближчих населених пунктів.

Про це повідомив журналіст Роман Якель.

За його словами, в останні місяці під тиском маси відходів була зруйнована бетонна огорожа, і частина «дохлятини» перемістилась за межі майданчика ― на площу понад 400 кв. м.

Так, відходи вже забруднили ґрунт. Виникла також загроза забруднення ними поверхневих і підземних вод, а також потрапляння відходів через струмок в річку Серет.

Якель вказує, що в останні роки Тернопільський ветсанзавод послідовно знижував обсяги прийому сировини. Ситуація з накопиченням відходів на ньому загострилася ще в минулому році.

«Працівники Державної екологічної інспекції в області, що проводили перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства, виявили порушення кричущі і очевидні ― були відсутні щільна огорожа скотомогильника, система відведення зворотних вод. Екологічні інспектори складали адмінпротокол за ч. 1 ст. 59 Кодексу України про адміністративні правопорушення ("Порушення правил охорони водних ресурсів"), видавали розпорядження про усунення недоліків, забезпечення системи водовідведення водонепроникним вигребом, забезпечення зберігання сировини в спеціальних бункерах. Припис успішно не виконувалося. Штрафували директора на цілих 323 грн і видавали повторний припис, який теж було проігноровано», ― зазначив Якель.

У травні працівники екологічної інспекції виявили згадане вище розтікання відходів. Загальна сума збитку, заподіяного навколишньому середовищу внаслідок засмічення і забруднення земель, досягла 836 тис. грн.

«За фактом порушення правил екологічної безпеки (ст. 236 Кримінального кодексу України) слідчий відділ Тернопільського районного відділення поліції відкрив кримінальне провадження, яке в найближчі дні буде перекваліфіковано на ч. 1 ст. 239 ККУ ("Забруднення або псування земель"). Зараз тривають слідчі дії, і нікому з відповідальних осіб ще не оголошено підозру про вчинення кримінального правопорушення » ― зазначив Якель.

За його словами, директор Тернопільської філії ДП «Укрветсанзавод» Василь Лопушак ще восени розповідав про те, що проблема існує з 2009 року.

 

Ukrainian

Читати ще