На середню зарплату можна купити все менше м’яса, особливо в Києві і на Волині

Дата публікації: 07-06-2018 - 12:37

Купівельна спроможність українців за рік впала на 11%. Такі висновки зробили в Асоціації постачальників торговельних мереж, де порахували цей показник не у звичних для Західного світу БігМаках, а у свинині, повідомляє agroday.com.ua.

«Через рік — з квітня 2017 по квітень 2018 року — на середню заробітну плату можна купити свинини в середньому на 9 кг менше», — ділиться на своїй сторінці в Facebook Олексій Дорошенко, голова асоціації.

Картинка

При цьому, зазначає фахівець, лише дві області можуть пишатися збільшенням споживання свинини – Дніпропетровська та Донецька. Мешканці цих регіонів цьогоріч можуть дозволити собі на 5 кг свинини більше, ніж торік.

А найбільше падіння споживання сталося в Києві, Київській та Волинській областях. Тут купівельна спроможність українців скоротилася одразу на 15 кг свинини. Волинь є антилідером і у відносному вимірі — купівельна спроможність впала на рекордні 20%.

Таблиця

Водночас м’ясо продовжує дорожчати, і до кінця ця ситуація точно не зміниться.

І це при тому, що вартість м’яса росте швидше за середню зарплату.

Наприклад, за аналізований період залежно від регіону заробітна плата показала приріст на 22-36%. А свинини на ці кошти можна купити все менше.

Таблиця

 

Ukrainian

Читати ще