На найбільшій фермі в Румунії виявили АЧС

Дата публікації: 29-08-2018 - 15:22

У суботу, 25 серпня, в Румунії виявили африканську чуму свиней на найбільшій фермі у країні, яка є другою за розміром в Європі — в містечку Гропень, повіт Бреіле, на якій налічують понад 140 тис. голів свиней. Усіх тварин на фермі знищать, передає MEDIAFAX за інформацією pigua.info.

Підтвердження з Гропень з'явилося незабаром після того, як вірус виявили на іншому комплексі повіту Бреіле, де знаходилося 35 тис. свиней. Влада каже, що АЧС потрапила на ферму через воду, заражену від мертвих свиней, викинутих в Дунай.

До теперішнього часу, в господарствах і комерційних холдингах повіту Бреіле підтвердили 34 вогнища африканської чуми свиней, більше 30 тис. свиней вже знищили.

Планують умертвити безпечним способом ще близько 200 тис. свиней. Відповідно, понад 600 осіб, які працюють на  фермах, де лютує чума свиней, втратять робочі місця.

Заборони на митниці

Фізичним особам, які перетинають кордон Молдови, забороняють перевезення свинячого м'яса та інших продуктів зі свинини з/в Україну і Румунію. «Заборона на ввезення в країну свинячого м'яса буде діяти до тих пір, поки санітарно-ветеринарні служби зазначених країн не оголосять Україну і Румунію зонами, вільними від африканської свинячої чуми», — повідомила Христина Реу, прес-секретар Митної Служби.

Митна Служба інформує, що з початку введення заборони, 25 жовтня 2016 року, до 8 серпня 2018 року зареєстрували 5412 випадків нелегального транспортування м'яса або продуктів зі свинини, всього  затримали близько 15,5 тонн продуктів зі свинячого м'яса. Більшість випадків зареєстрували на молдавсько-українському кордоні.

Ukrainian

Читати ще