На кордоні з Польщею виявлено спалах АЧС

Дата публікації: 28-09-2017 - 14:01

За інформацією головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області 26 вересня, в особистому селянському господарстві в селі Грозьово Старосамбірського району, яке розташоване на кордоні з Польською Республікою, виявили перший спалах захворювання африканської чуми свиней (АЧС).

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Відповідно до результатів діагностичного дослідження патматеріалу від свиноматки, що загинула, фахівці встановили збудника АЧС.

Також відібрані проби біоматеріалу направили на дослідження в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи в м. Київ для остаточного підтвердження діагнозу.

Так, 27 вересня, відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Львівській ОДА та обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо заходів локалізації та ліквідації осередку АЧС в селі Грозьово Старосамбірського району.

Комісіями ухвалено рішення про створення 3 км зони захисту навколо епізоотичного осередку ― території, що оточує неблагополучний пункт Грозьове Старосамбірського району та з південно-східної сторони частини с. Дністрик Старосамбірського район. А також 10 км зону спостереження від зовнішньої межі зони захисту куди входять території сіл: с. Плоске, с. Мшанець, с. Дністрик, с. Виків, с. Бабина та с. Головецько Старосамбірського району.

Спеціалісти Держпродспоживслужби разом із Нацполіцією цілодобово контролюватимуть автошляхи, а на території лісогосподарств Старосамбірському районі проведуть пошукові роботи з виявлення носіїв інфекції серед диких кабанів та їх депопуляції.

За підсумками засідання комісії затвердили план заходів із недопущення розповсюдженнята ліквідації захворюваності на АЧС та ухвалили рішення про виділення з резервного фонду коштів для відшкодування знищених свиней в зоні осередку АЧС.

Ukrainian

Читати ще