На держпiдтримку тваринництва, зберiгання i переробку сiльськогосподарськоi продукцii та аквакультуру видiлено на 2019 - 3.5 млрд грн

Дата публікації: 26-11-2018 - 09:54

23 листопада Верховна Рада України ухвалила в другому читанні і в цілому Проект Закону про Державний бюджет (далі – ДБ) України на 2019 рік р.№ 9000 від 15.09.2018.

Скільки ж отримали аграрії цього року?

  • Загалом на підтримку аграрного сектору виділено 5,9 млрд грн, що на 1 млрд грн менше, ніж планувалося, і на 400 млн грн менше, ніж минулоріч (нагадаємо, що у 2018 році держпідтримка сільськогосподарської галузі становила 6,3 млрд грн). Про це повідомляє АgroPolit*.
  • Через зменшення загальної суми фінансування, відповідно, скоротилася й кількість коштів на програму тваринництва. Так, у 2019 на підтримку тваринницької галузі та зберігання і переробку сільськогосподарської продукції, аквакультуру (рибництво) спрямують 3,5 млрд грн, замість 4 млрд грн, які давали у 2018 році, і які обіцяли дати на 2019 рік.
  • На компенсацію вартості сільськогосподарської техніки сума держпідтримки зменшилася на 500 млн грн порівняно із обіцяною: виділено близько 800 млн грн, а мало бути - 1,3 млрд грн, та стала на 145 млн грн меншою, ніж у 2018 році (було 945 млн грн).

 

«Як бачимо, на наступний рік на тваринництво виділено на півмільйона гривень менше, ніж на цей, але є вірогідність, що реальна допомога тваринникам буде ще меншою, ніж ці 3,5 млрд грн, - коментує голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар. – Адже між першим та другим читаннями була перейменована стаття видатків  «Державна підтримка галузі тваринництва» на «Державна підтримка галузі тваринництва, зберігання та переробка сільськогосподарської продукції, аквакультура (рибництво)». Тобто, це означає, що у 2019 році ця сума коштів (3,5 млрд грн) буде, окрім тваринництва,  спрямована також на зберігання та переробку сільськогосподарської продукції та аквакультуру (рибництво). Як наслідок - через перейменування назви програми тваринництва, після підписання закону по Держбюджету- 2019, можна очікувати від Мінагрополітики змін саме у напрямах підтримки галузі тваринництва.

Наша Асоціація подаватиме свої пропозиції щодо механізму розподілу держдотацій на тваринництво, аби кошти були виділені тим, хто їх реально потребує, і тваринники дійсно могли їх безперешкодно отримати. А не так, як цього року, коли через складні бюрократичні схеми отримання держдотації стало для людей досить проблематичним, і більша частина виділених коштів на 2018 і досі не освоєна. Хоча ми ще на початку року попереджали, що, якщо не удосконалити механізм розподілу держпідтримки на тваринництво, то нею скористатися буде неможливо. Так і вийшло».

 

*Примітка. Оскільки Закон про Держбюджет 2019 був прийнятий, але не підписаний Президентом та не опублікований, ми подаємо цифри, посилаючись на інформацію від АgroPolit.

Ukrainian

Читати ще