Ірина Паламар взяла участь в засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України

Дата публікації: 03-04-2017 - 19:04

14 вересня 2015 року відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України стосовно ситуації з АЧС.

З початку 2015 року виявлено 22 випадки АЧС у т.ч. у Київській області - 4, Чернігівській - 11, Рівненській - 2, Житомирській - 1, Сумській - 3, в т.ч. 5 випадків серед диких кабанів, 16 серед домашніх тварин та 1 інфікований обʼєкт в Полтавській області. Останній випадок АЧС зареєстровано 05.09.2015 в с. Максимівка Ічнянського району Чернігівської області в особистому фпідсобному господарстві.

Карантин продовжує діяти в 10 неблагополучних пунктах по АЧС в 5 областях (Київська, Чернігівська, Сумська, Полтавська та Рівненська).

Як показує аналіз епізоотичної ситуації щодо АЧС в Україні, а також висновки експертів Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) - зазначена ситуація склалася з декількох причин:

- значне ускладнення щодо АЧС у країнах що межують з Україною та країнах Прибалтики. Для прикладу: Російська Федерація - 784 випадки з 2007 року, Республіка Білорусь - 2 (що є малоймовірним), Польща - 78, Литва - 123; Латвія - 618; Естонія - 251;

- пожежі в 2015 році в зоні відчуження (Чорнобильська зона). Внаслідок цього та послідуючої міграції диких кабанів, в Україні утворилася ендемічна зона по АЧС в Чернігівській області та ймовірне утворення такої ж зони на Поліссі;

- ігнорування суб’єктами господарювання будь-якими елементами біозахисту (санпропускник, дезбарʼєри, дезкилимки, спецодяг, спецвзуття, тощо). Підтвердженням цього є зв’язок із дикою фауною, встановлений при проведенні епізоотичних розслідувань практично у кожному випадку АЧС в особистих господарствах громадян.

Причиною виникнення АЧС в ПАТ АК «Калита» стало грубе порушення ветеринарно-санітарних вимог утримання тварин і Закону України «Про ветеринарну медицину» в цілому. Більше того, власники господарства приховуючи факт захворювання свідомо розвозили тварин на м’ясопереробні підприємства України (через що зафіксовано спалах АЧС на ПП «Лукулл» в Пирятинському районі Полтавської області). За даним фактом органами МВС України проводиться кримінальне провадження.

В результаті заходу Ірина Паламар, Президент Асоціації тваринників України висунула декілька пропозицій щодо попередження розповсюдження чуми:

"По-перше, необхідно боротися зі стихійною торгівлею свининою. Я вже не раз казала, що заражене м'ясо чи сало – це бомба сповільненої дії. А надто м’ясо, яке привозиться невідомо звідки, можливо, із заражених областей, без відповідних санітарних довідок. Невідомо, де воно опиниться завтра.

По-друге, я рекомендувала голові Держлісагентсву України забезпечити більш масштабний відстріл диких кабанів ніж той, який проводиться зараз. Особливо це стосується заражених регіонів та тих, що поруч.

По-третє, на подібних засіданнях повинні бути присутні губернатори областей. Хто, як не вони, найбільш зацікавлені, щоб у них була чиста зона? Губернатори мають працювати в команді з тими, хто виконує усі профілактичні роботи, і контролювати їхні дії!"

Ukrainian

Читати ще