Ірина Паламар взяла участь у засіданні Комітету ВР України з питань аграрної політики та земельних відносин

Дата публікації: 17-10-2017 - 18:04

17 жовтня 2017 року голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар взяла участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

На засіданні розглядалися проекти законів щодо управління земельним ресурсами, а саме - проект  Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об'єднаних територіальних громад», поданий Кабінетом Міністрів України» (реєстр. № 7118 від 18.09.2017) та проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об'єднаних територіальних громад та врегулювання інших питань у сфері земельних відносин», поданий народними депутатами України Кулінічем О.І., Лунченком В.В., Бакуменком О.Б., Люшняком М.В. та іншими (реєстр. № 7118-1 від 04.10.2017).

У ході обговорення депутати аграрного комітету ВРУ підтримали другий законопроект - проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об'єднаних територіальних громад та врегулювання інших питань у сфері земельних відносин», поданий народними депутатами України Кулінічем О.І., Лунченком В.В., Бакуменком О.Б., Люшняком М.В. та іншими (реєстр. № 7118-1 від 04.10.2017).

Асоціація тваринників вважає, що кожен із законопроектів №7118 та №7118-1 є важливим для сфери регулювання прав територіальних громад та земельних відносин. Але АТУ підтримує законопроект №7118-1, який є більш комплексним. Окрім того, що він включає положення основного законопроекту №7118 про розширення повноважень органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад у галузі земельних відносин, зокрема, надання повноважень  розпоряджатися землями державної власності, передавати їх у користування та у власність; також він містить і інші важливі положення, яких немає в основному законопроекті №7118, це:

 • більш детальний порядок передачі земель державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад;

 • можливість передачі земельних ділянок із комунальної власності однієї територіальної громади до іншої;

 • порядок встановлення та зміни меж населених пунктів;

 • спрощення процедури для громадян безоплатної приватизації земельних ділянок;

 • надання повноважень здійснення державного контролю за використанням та охороною земель центральному органу, який реалізує державну політику у сфері земельних відносин;

 • здійснення контролю органами місцевого самоврядування за використанням та охороною земель;

 • посилення адміністративної відповідальності за порушення законодавства в сфері земельних відносин.

Окрім земельних питань, на засіданні розглядався проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств», поданий народними депутатами України Івченком В.Є., Давиденком В.М., Остріковою Т.Г., Гудзенком В.І. та іншими (реєстр. № 6490 від 24.05.2017).

Депутати ВР та інші члени аграрного комітету підтримали даний законопроект. Асоціація тваринників також вважає його ефективним, оскільки законопроект:

 • дає серйозну мотивацію для утворення і розвитку в Україні сімейних фермерських господарств, Закон про які було прийнято ще в 2016 році,

 • надає можливість сімейним ФГ на рівні з фермерськими господарствами та іншими сільгоспвиробниками також користуватися різними пільгами та спрощеннями, 

 • дбає, аби в сільській місцевості люди були зайнятими та мали дохід;

 • сприятиме переходу зайнятості селян від особистих селянських господарств, які нелегалізовані в жодній юридичній формі, до сімейних фермерських господарств з набуттям статусу фізичної особи - підприємця - виробника сільськогосподарської продукції.

Ukrainian

Читати ще