Ірина Паламар відвідала слухання аграрного комітету при Верхновній Раді України на тему відміни спецрежиму оподаткування для аграріїв

Дата публікації: 03-04-2017 - 16:27

Ірина Паламар відвідала слухання аграрного комітету при Верхновній Раді України на тему відміни спецрежиму оподаткування для аграріїв.

17 червня відбулось слухання Аграрного комітету Верховної Ради України на тему: «Збереження спеціального режиму оподаткування ПДВ для сільгоспвиробників».

Результатом комітетських слухань щодо збереження спеціального режиму оподаткування ПДВ для сільгоспвиробників стала резолюція, яку підтримали члени Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин. Документ буде надіслано Президенту України, Уряду, керівникам депутатських фракцій та коаліційної групи в парламенті, а його головна мета — не допустити скасування спецрежиму оподаткування ПДВ для аграрної галузі.

Члени Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин занепокоєні тим, що скасуванняспеціального режиму оподаткування призведе до руйнівних змін в галузі, яка і без того нині переживає важкі часи. Наприклад,фахівці прогнозують втрати у скотарстві за рахунок вирізування поголів'я на рівні 2 млн. голів великої рогатої худоби. Це призведедо того, що третину молочної продукції доведеться імпортувати.

У резолюції щодо недопущення скасування спеціального режиму ПДВ для сільгоспвиробників з 1 січня 2016 року члени Комітету посилаються на пункт 2.1 розділу 11 “Реформи сільського господарства”, бо якраз цим документом було передбачено збереження преференцій для аграрної галузі. В свою чергу, Голова Комітету Кутовий Т.В., запропонував провести у червні-вересні 2015 року регіональні круглі столи за участю депутатів, представників уряду, сільгоспвиробників, науковців та експертів аграрної сфери, а увересні 2015 року - парламентські слухання на тему збереження спеціального режиму оподаткування ПДВ для сільгоспвиробників.

"Хочу зазначити, що ми намагаємося відстояти єдину галузь, у якої є шанс утриматися на плаву. В багатьох країнах світу аграрії не тільки не сплачують податки, а й отримують дотації. В Україні ж дотації відсутні, єдина підтримка від держави на сьогоднішній день - це спецрежим оподаткування, який в наступному, 2016 році хочуть скасувати. У цьому випадку більшості аграрних компаній доведеться закритися або зовсім піти в тінь." - прокоментувала слухання Ірина Паламар, президент Асоціації тваринників України.

"Скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ для аграріїв призведе до зменшення валютної виручки на $ 1,5 млрд." - відзначив Олександр Бакуменко, заступник голови профільного комітету.

Варто зазначити, що аграрна галузь чи не єдина, якак показує позитивні результати та поповнує дербюджет в надскладних умовах економіки.

В минулому, 2014 році частка ВВП аграрної галузі становила 17% від загалного показника, а це 31, 4 млрд долларів. Частина експорту в минулому році становила 31,5% від загального об'єму, а держвані доходи завдяки галузі склали 4,8 млрд. долларів.

Ukrainian

Читати ще