Ірина Паламар обговорила міжнародну співпрацю України в напрямі боротьби з АЧС з американськими експертами

Дата публікації: 24-04-2018 - 18:11

Голова Асоціації тваринників Ірина Паламар провела низку зустрічей з міжнародними фахівцями в напрямку розвитку аграрної галузі в рамках засідання Круглого столу з питань регіональних концепцій щодо санітарних та фітосанітарних заходів та сприяння експорту сільськогосподарської продукції, ініційованого Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

 

Зокрема, голова АТУ зустрілася з міжнародним консультантом із питань торгівлі, комерції, інвестицій у Всесвітньому банку доктором Артуром Епплтоном, а також аграрним експертом зі США Грегом Янгом.

Фахівці зі США поділилися американським досвідом боротьби з епізоотіями. Вони відзначили важливість упровадження регіоналізації - процедури, за якої певні регіони країни зможуть мати статус безпечних, якщо підтвердять це належними доказами, навіть за умови, що в країні присутні ті чи інші хвороби. Це допоможе виробникам із таких "чистих" зон отримати дозвіл на експорт своєї продукції.

Нагадаємо, 24 квітня 2018 року відбулося засідання Круглого столу з питань регіональних концепцій щодо санітарних та фітосанітарних заходів та сприяння експорту сільськогосподарської продукції, ініційоване Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. На заході, організованому за участі американських експертів, представників українських органів влади (Мінекономрозвитку, Мінагрополітики, Держпродспоживслужби) та бізнес-сектору, обговорювалась низка тем, що стосуються висвітлення проблем із фітосанітарною ситуацією в аграрній галузі, які перешкоджають експорту української продукції. Зокрема, обговорювалась стаття 6 Угоди Світової організації торгівлі (СОТ) з питань санітарних та фітосанітарних заходів, яка передбачає застосування державою-учасницею СОТ принципу регіоналізації.

 

Ukrainian

Читати ще