Ірина Паламар домовилася про співпрацю в галузі тваринництва між Україною та Узбекистаном

Дата публікації: 13-12-2017 - 17:34

Сьогодні, 13 грудня, голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар провела офіційну зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Узбекистану паном Алішером Хабібуллайовичем Абдуалієвим.

Темою зустрічі стало налагодження співпраці в галузі тваринництва між українським та узбецьким бізнесом, залучення інвестицій до України, реалізація спільних бізнес-проектів у тваринництві.

«Узбекистан є досить успішною державою в плані економіки, і тому числі, й стосовно рівня розвитку тваринництва, - розповіла Ірина Паламар. – За світовими показниками, Узбекистан на сьогоднішній день посідає 4-е місце у світі з експорту хлопку, 9-е – за експортом золота та 11-н – по урану. 37% ВВП Узбекистану дає промисловість, 53% - малий бізнес, і вони мають всього 20% зовнішнього боргу по відношенню до ВВП. Тобто, це досить багата країна. І такого рівня їм вдалося досягти завдяки прийняттю низки комплексних державних програм підтримки окремих галузей. Зокрема, для підтримки тваринництва було упроваджено програму, за якою крупні компанії, холдинги, що навіть не мали відношення до сільського господарства, повинні були будувати ферми та купувати худобу високоякісної світової генетики, яку потім роздавали населенню. Завдяки такому підходу вдалося суттєво наростити поголів’я ВРХ у країні.

Та, незважаючи на такий значний підйом, вони й надалі прагнуть розвивати галузь, і зацікавлені у співпраці з Україною, зокрема, в напрямку імпорту кормової бази, ВРХ живцем, а також у напрямках птахівництва та свинарства.

На сьогоднішній день Україна вже експортує до Узбекистану тварин, та ці об’єми надто малі, вони готові приймати набагато більше».

У ході розмови було домовлено, що наступним кроком стане поїздка української делегації із членів АТУ та представників бізнесу до Узбекистану з метою знайомства з можливостями співпраці, обговорення подальших деталей спільної роботи та ведення перемовин з потенційними партнерами.

  • Ірина Паламар
  • Ірина Паламар
Ukrainian

Читати ще