Імпорт м’яса в Україну зросте на 20%

Дата публікації: 03-04-2017 - 23:25

Поголів’я свиней та великої рогатої худоби продовжує зменшуватись, а попит задовольнятиметься імпортованою сировиною.

В Україні поголів’я великої рогатої худоби за останні 12 років скоротилось на 47 % та станом на сьогодні становить 3,675 млн голів. Ще у 2005 році тварин було 6,903 млн голів. Такі дані навела Продовольча організація ООН (ФАО) у четвер, 23 лютого, під час засідання Робочої групи по м’ясу при Міністерстві аграрної політики та продовольства України. Стосовно свиней, то якщо у 2007 році поголів’я становило 8,055 млн голів, то станом на початок 2017 року – 6,689 млн голів. Скорочення становить понад 17 %. Причому, на думку експертів, негативна тенденція до скорочення скоріш за все збережеться й у поточному році.

За підсумками 2016 року українські тваринники виробили 295 тис. тонн яловичини, 621 тис. тонн свинини та 1,174 млн тонн курятини. У сфері виробництва готової продукції також спостерігається негативна динаміка.

Така ситуація у сфері тваринництва вже призвела до того, що України – агарна житниця Європи та провідний світовий експортер сільськогосподарської продукції вимушена буде завозити значні обсяги м’яса з-за кордону. Так, за прогнозами ФАО, у 2017 році імпорт зросте на 20 % у порівнянні з 2016 роком. До України завезуть 95 тис. тонн м’яса птиці, 80 тис. тонн субпродуктів та жирів, 15 тис. тон свинини та 2 тис. тонн яловичини.

«Тенденція скорочення поголів’я та збільшення обсягів імпорту м’яса дуже тривожна. Це загальна ілюстрація тих процесів, що відбуваються в українському тваринництві. Сьогодні вітчизняні виробники мають досвід та можливості не тільки задовольнити внутрішній попит, але і стати локомотивом розвитку, задовольняти потреби в експорті. Але для цього нам необхідна серйозна державна підтримка. Передусім маємо усунути епізоотичні виклики, такі як АЧС. Разом з урядом необхідно працювати над відкриттям нових ринків збуту. Українське тваринництво має значний потенціал, і не розвивати його, принаймні, не раціонально з економічної точки зору».

Ukrainian

Читати ще