Гройсман презентував варіанти розподілу 4 млрд грн для агросектору

Дата публікації: 17-01-2018 - 14:41

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зустрівся сьогодні з керівництвом Мінагрополітики та керівниками держбанків та депутатами для обговорення робочого механізму розподілу бюджетних дотацій для АПК.

Про це AgroPolit.comповідомили власні джерела в уряді та на ринку. 

Нагадаємо, що на 2018 р. бюджетом виділено 6,3 млрд грн, з яких 1 млрд грн на фермерство, 4 млрд грн — на тваринництво та 1 млрд грн на компенсацію відсоткової ставки на с/г техніку.

За даними видання, серед присутніх на цій зустрічі був весь склад керівництва Мінагрополітики, п’ять народних депутатів, керівництво всіх держбанків та керівництво НБУ. Представників галузевих асоціацій не було.

На зустрічі презентували робочий варіант розподілу, зокрема, і 4 млрд грн для тваринників. В напрацьованому Мінагрополітики та урядом порядку є два напрямки використання цих коштів. 

Перший — компенсація виробникам відсоткової ставки банківського кредиту на будівництво чи реконструкцію ферм або тваринницьких комплексів. При цьому пропонується компенсувати 1,5 облікові ставки НБУ, тому на практиці це означатиме суттєве  зниження  відсоткової ставки — приблизно на 20 %.  

Другий  напрямок використання бюджетних коштів — компенсація виробнику 25 %  тіла кредиту (виданого раніше виробнику на аналогічні потреби, що і в першому випадку). Очікується, що до програми залучатимуть комерційні та приватні банки. При цьому гранична сума такого кредиту попередньо визначена на рівні не більше 300 млн грн.

Презентація оновленого порядку розподілу дотацій очікується  після 19 січня.

Ukrainian

Читати ще