Гра в одні ворота: Польща отримала дозвіл на ввезення своєї яловичини в Україну

Дата публікації: 03-04-2017 - 19:58

Наприкінці квітня голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа та керівник головного ветеринарного інспекторату Польщі Кшиштоф Хиджевський підписали ветеринарний сертифікат, який надає дозвіл на ввезення м’яса яловичини з Польщі.

Заначений ветеринарний сертифікат було підписано на четвертому засіданні українсько-польської робочої групи з питань співробітництва в сфері сільського господарства.

Цей документ набув широкого розголосу в засобах масової інформації, адже прихід польської яловичини на український ринок може зашкодити вітчизняним виробникам. За інформацією Державної митної служби України, протягом останніх трьох місяців на територію України, переважно, з Австралії та США було ввезено лише 13 тон охолодженої яловичини на суму 120 тис. доларів. А минулого року в Україну було завезено 172 тони яловичини на суму 924 тис. доларів.

В ефірі Українського радіо Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар повідомила, що в 2006 році було введено заборону на постачання польської яловичини у зв’язку з зараженням коров’ячим сказом. «Польща давно вже хотіла продавати Україні своє м'ясо. Але раніше ми захищали свій ринок і українського виробника яловичини, оскільки бачили як скорочується поголів’я. А тепер ми будемо брати дешеве м'ясо з Польщі. Дешеве воно з кількох причин. Польща виділяє 200-300 Євро на один гектар землі на рослинництво, яке дуже пов’язане з тваринництвом. І тому собівартість вирощеної яловичини значно нижча. Кожен рік не лише в Польщі, а й в Голландії, Франції зростає поголів’я великої рогатої худоби», – зауважила Ірина Паламар.

Під час радіо ефіру вона також сказала, що не потрібно забувати і про скасування спецрежиму ПДВ для аграріїв, яке призвело до збільшення собівартості виробництва яловичини. Це призводить до того, що в господарствах активно вирізається велика рогата худоба. «Постачання польської яловичини в Україну – це лише початок. Адже завтра прийдуть інші європейські країни і також захочуть постачати нам своє м'ясо. А у Франції, наприклад, понад 40 млн. голів м’ясних порід. В Голландії, яка за площею нагадує Одеську область, також ведеться активне нарощування поголів’я великої рогатої худоби», – повідомила Ірина Паламар.

За словами Ірини Паламар, прихід польської яловичини в Україну може поглибити кризу в тваринницькій галузі. Адже за даними Інституту аграрної економіки, на кінець минулого року поголів’я ВРХ в Україні зменшилося майже на 12% і це триває вже близько п’яти років. 

Ukrainian

Читати ще