Голова АТУ Ірина Паламар на брифінгу у ВР України наголосила на необхідності доопрацювання Порядку використання держпідтримки на тваринництво

Дата публікації: 22-03-2018 - 17:56

Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар спільно з народним депутатом України Віктором Кривенком виступила під час брифінгу у ВР України, де наголосила на необхідності детального доопрацювання Порядку використання коштів на підтримку тваринництва, який в існуючій редакції спрямований не на захист інтересів сільгоспвиробників, а навпаки, на їх знищення.

Сьогодні, 22 березня 2018 року, голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар спільно з народним депутатом України Віктором Кривенком виступила під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України. Голова АТУ наголосила на необхідності детального доопрацювання Порядку використання коштів на підтримку тваринництва, затвердженого  Постановою КМУ №107 від 07.02.2018 року. Текст цього документу спрямований не на захист інтересів сільгоспвиробників, а навпаки, на їх знищення.

Віктор Кривенко підтримав позицію Асоціації тваринників та сказав, що бюджетні кошти будуть отримувати лише великі агрохолдинги, а середні і малі не отримують нічого.

Ірина Паламар наголосила на небезпеці подальшого вирізання поголівя на 10-15% та звернула увагу присутніх на те, що при прийнятті Порядку  не була врахована думка профільних організацій та громадськості, він не отримав належного обговорення в публічній площині. Це призвело до масової хвилі обурення серед аграріїв, яка була висловлена на Аграрному Віче та у відкритому листі до Прем’єр-міністра у «Голосі України», а потім продовжилася під час Всеукраїнської акції протесту під стінами Кабміну.

Голова Асоціації тваринників  озвучила вимоги сільгоспвиробників, серед яких:     

-дотацію виробникам свинини - 2 грн на кілограм живої ваги. Окрім того, компенсацію відсотків за кредитами на обігові кошти діяльності діючих підприємств промислового свинарства та скотарства;

-доступні кредити для тваринників: жорстка вимога уряду до банків - кредитувати виробників свинини, і всіх тваринників - без застави;

- механізм держпідтримки максимально без участі комісій. Функція комісій - прийом документів та затвердження списків отримувачів державної підтримки.

Також Ірина Паламар нагадала присутнім, що проблема непрозорого розподілу державних дотацій у сфері українського АПК обговорювалася під час круглого столу в Європарламенті, де євродепутати підтримали ту ж позицію, яку відстоює АТУ. Вони вважають, що в схемах розподілу державних дотацій є ознаки корупції.

Насамкінець Ірина Паламар звернулася до народних депутатів з проханням застосувати функцію парламентського контролю і рекомендувати уряду та Мінагрополітики врахувати пакет пропозицій, запропонований Асоціацією тваринників України.

Ukrainian

Читати ще