FAO назвала найбільш перспективні ринки для українських експортерів

Дата публікації: 03-04-2017 - 23:10

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) виділяє Монголію, Таджикистан, Туркменістан і Сербію серед найбільш перспективних ринків для українських експортерів, повідомив економіст інвестиційного центру FAO Дмитро Приходько.

«Куди ж дивитися далі українським експортерам і на кого? Перш за все – група країн, які є імпортерами продуктів харчування, які не є базовими товарними продуктами, тобто це країни, які імпортують продукти харчування з більш високою доданою вартістю: Монголія, Таджикистан, Туркменістан, Сербія та інші», - сказав Приходько.

Приходько також озвучив складені спільно з FAO прогнози Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), згідно з яким у найближчі 10 років попит на м'ясо в країнах Африки південніше Сахари зросте на 56%, а в Азії – на 29% порівняно з нинішнім обсягом споживання. Тільки В'єтнам й Індонезія збільшать імпорт м'яса у зазначений період на 2 і 1 млн тонн відповідно.

Споживання сиру в Південній Африці зросте на 49%, в Азії – на 41%. Зокрема, Китай в найближчі 10 років збільшить імпорт сиру на 100 тис. тонн, що удвічі перевищує український експорт цієї продукції до Росії до введення торгових обмежень.

Джерело: УНІАН

Ukrainian

Читати ще