Фахівці АТУ взяли участь у бізнес-форумі щодо розвитку торгівлі в умовах ЗВТ з ЄС

Дата публікації: 12-04-2019 - 17:28

9 квітня 2019 року Асоціація тваринників України взяла участь у бізнес-форумі «Сприяння розвитку торгівлі через партнерство бізнесу та держави та прозорості санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ) в умовах імплементації договору вільної торгівлі з ЄС».

Захід було проведено  в рамках спільної ініціативи Міністерства Сільського Господарства США (USDA) та Аграрного Дорадчого Центру БРІДЖЕС (BRIDGES). 
Серед учасників також були представники Держпродспоживслужби, МЕРТ, Мінагрополітики, ветеринарної служби Польщі, галузевих аграрних асоціацій та сільськогосподарських підприємств. 
Нагадаємо, в 2014 році була підписана Угода про асоціацію між Україною та ЄС, яка в 2017 році набула чинності. Наразі триває процес з імплементації Україною положень Угоди про асоціацію з ЄС.
Серед положень, які Україні потрібно імплементувати за Угодою про асоціацією – низка вимог щодо санітарних та фітосанітарних заходів. Наближення українського законодавства про санітарні та фітосанітарні заходи до законодавства ЄС дозволить Україні експортувати свою продукцію на ринок ЄС та підвищити її конкурентоспроможність. 
Наразі Україна має право експорту до країн-членів ЄС лише такої продукції як: мед бджолиний, м’ясо птиці, яйця, морська риба, молоко та молочні продукти, жаб’ячі лапки та равлики.

бізнес-форум «Сприяння розвитку торгівлі

Ukrainian

Читати ще