Нова редакція інструкції по боротьбі з АЧС відправлена на узгодження

Submitted by bashun on Thu, 09/07/2017 - 15:36

У нової редакції інструкції з боротьби АЧС чітко прописані запобіжні заходи в зоні захисту. 

Редакція інструкції по боротьбі і профілактиці АЧС, над якою працювали спеціалісти галузевих асоціацій разом з експертами FАО, ЄБРР, спеціалістами Держпродспоживслужби і представниками бізнесу, відправлена на узгодження.

Головні напрацювання і зміни нової інструкції:

  • Запровадження компартменталізації з АЧС (розподіл господарств за ступенем біозахисту);
  • Серед вимог до господарств з високим статусом біобезпеки – термічна обробка кормів передбачена лише випадках, якщо вони містять інгредієнти тваринного походження;
  • У випадку перезапуску свиноферми після спалаху АЧС значно знижена кількість «тестового» поголів’я – не 5% від загальної проектної потужності ферми, а не менше 3 свиней в кожному виробничому приміщенні.

Крім цього, у нової редакції інструкції чітко прописані запобіжні заходи в зоні захисту (у межах 3 км від спалаху АЧС):

∙ неідентифіковане поголів’я ліквідується;

∙ при умові отримання попередніх негативних результатів лабораторних досліджень крові на АЧС (не менше 10%), клінічно здорових ідентифікованих тварин реалізують на забійні пункти;

∙ запобіжні заходи по обов’язковому забою не поширюються на операторів ринку з підтвердженим статусом компартменту по АЧС.

Нагадаємо, що станом на 1 серпня 2017 року чисельність свиней у сільськогосподарських підприємствах України складає близько 3,49 млн голів.

 

Ukrainian

Read more