Ірина Паламар: Наступний мій прогноз – закриття експорту зернових, строки – півроку – рік.

Submitted by slava on Mon, 04/03/2017 - 23:13

Такі прогнози голова Асоціації тваринників України робить у зв’язку із регулярними спалахами хвороб тварин у нашій державі.

Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України:

«Через невдалу роботу Держпродспоживслужби територією нашої країни продовжує безконтрольно ширитися африканська чума свиней (АЧС). За поточний рік зафіксовано вже 88 випадків цієї смертельної для свиней хвороби! Тобто, майже кожні чотири дні в Україні фіксується новий спалах. І це лише офіційна інформація. На думку фахівців, цю цифру можна сміливо множити у три-чотири рази, через те, що випадки АЧС часто приховуються. Збитки для держави вже склали 1,1 млрд. грн.

Така небезпечна ситуація щодо АЧС зберігається вже півтора роки, але ефективних дій від державних служб не спостерігається.

Натомість до африканської чуми свиней додалася ще одна небезпека: нещодавно в Херсонській області зафіксований випадок високопатогенного грипу птиці, про який в Україні не чули уже майже 10 років.

Ось вам і наслідки розпуску Держветфітослужби!

А сьогодні ми отримали інформацію, що даний факт призвів до повної заборони експорту м’яса птиці та продуктів з нього до ЕС. Це серйозний удар по галузі! Страждають не лише підприємці, але й економіка країни в цілому.

Залишилося ще нанести удар по скотарству, і тваринництво в Україні буде знищене. А така загроза існує. Фахівці Інституту ветеринарної медицини стверджують, навесні існує серйозний ризик занесення на територію нашої держави нодулярного дерматиту ВРХ, що зупинив своє просування завдяки погодним умовам – холодам.

За моїми прогнозами, якщо і надалі держава продовжить самоусуватись від найгостріших проблем тваринництва, Україна вже через рік ризикує отримати повну заборону на експорт зернових. Це відбудеться через те, що основні торгівельні партнери за нормами міжнародного права не матимуть права завозити продукцію з «брудної» території. У такому випадку українську економіку чекатиме крах, бо наразі бюджетні доходи від експорту сільськогосподарської продукції є основними.

Таким чином, увесь аграрний сектор, а не лише тваринництво, зазнає колосальних збитків. Натомість основні країни-конкуренти щодо експорту зерна , а це США (72,3 млн тон), ЕС (38,5 млн тон), Канада (28 млн тон), отримають надприбутки через стрімкий ріст цін на світовому ринку. Такий стрибок відбудеться, якщо Україна, як один з основних гравців, просто зникне з торгівельної продовольчої карти світу».

Ukrainian

Read more