Експорт живця свиней приніс Україні 4,3 млн дол. США

Дата публікації: 13-12-2017 - 13:37

У січні-листопаді 2017-го Україна експортувала 2,8 тис. т (понад 30 тис. голів) живих свиней до Грузії. Сукупна вартість відвантажень — 4,37 млн дол. США. Так, за підсумками 11-ти місяців року, зовнішні поставки тварин забійних кондицій перевищили сукупний експорт живих свиней у 2016-му як кількісно, так і вартісно.

Про це повідомляє agronews.ua з посиланням на дані митної статистики ДФСУ.

Якщо загальна жива вага вивезених тварин перевищила минулорічні обсяги незначно (+3%), то підйом закупівельних цін в Україні позитивно вплинув і на ціни експорту. Це відбилося у збільшенні валютних надходжень на 36,5%, порівняно з торішніми результатами. Не зважаючи на це, зовнішньоторгове сальдо по цій товарній групі відчутно менше ніж фіксували у 2016-му: 439 тис. дол. США проти 733 тис. дол. США минулоріч.

«Цьогоріч бачимо активніший імпорт живих свиней: за січень-листопад українські свиногосподарства витратили на оновлення чи нарощування поголів’я чистопорідними чи гібридними тваринами 3,9 млн дол. США. При цьому за весь 2016-й племінних свиней закупили менш ніж на 2,5 млн дол. США. Тож відзначаємо більшу охочість виробників свинини до покращення племінного потенціалу. А це — перша ознака поступового відновлення галузі», — коментують експерти.

Ukrainian

Читати ще