Експорт українських аграрних та харчових товарів до ЄС збільшився на 39,8%

Дата публікації: 01-11-2017 - 13:53

За результатами січня-вересня 2017 року, експорт українських аграрних та харчових товарів до країн Європейського Союзу збільшився на 39,8% та становив $4,177 млрд. При цьому імпорт із європейських країн зріс на 11,7% та становив $1,581 млрд. 

Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, передає прес-служба Мінагрополітики.

«Взагалі, збільшення нашого експорту до ринків країн ЄС відбулось в основному за рахунок зростання обсягів постачання таких продуктів як: кукурудза ― на 57,4%, насіння свиріпи або ріпаку ― на 72,9%, соняшникова олія ― на 23%. Окрім того, значно зросло постачання м’яса та харчових субпродуктів птиці, меду, кондитерських виробів, маргаринової продукції та таких цікавих нішевих продуктів як сорго чи насіння льону», ― зазначила Трофімцева.

Вона додала, що ключовими імпортерами української сільськогосподарської та харчової продукції серед країн ЄС є Нідерланди з часткою 17,6%, Іспанія ― 15,5%, Польща ― 12,9%, Італія ― 11,9% та Німеччина ― 9,9%.

«Дуже приємно відмітити, що на ринках ЄС зростає попит на українську готову продукцію. Наприклад, за січень-вересень 2017 року було експортовано вершкового масла на суму $12,6 млн, а у той самий період 2016 року ця цифра становила лише на $5 тис. Також зросли поставки українського морозива, згущеного молока, крохмалю, кондитерських виробів з цукру тощо», ― зауважила Трофімцева.

Заступник міністра нагадала, що наразі вже повністю використані тарифні квоти на цілу низьку українських аграрних товарів: цукор, мед, ячмінь, ячмінна крупа та борошно, оброблені томати, виноградний та яблучний сік, кукурудза, пшениця.

«Серед додаткових торговельних преференцій, які вступили в дію з 1 жовтня 2017 року, українські експортери вже повністю використали квоти на мед обсягом 2 500 тонн. На 36,5% використані квоти на оброблені томати, а на 5,9% ― квота на ячмінну крупу та борошно. У повному обсязі наразі залишаються не вичерпаними додаткові торговельні преференції на виноградний сік ― 500 тонн та овес ― 4 000 тонн», ― резюмувала Трофімцева.

Ukrainian

Читати ще