Експорт продукції тваринництва в Україні виріс майже у 1,5 рази порівняно з минулим роком

Дата публікації: 08-12-2017 - 15:14

За інформацією Держстату, яка була надана Асоціації тваринників України, сума експорту продукції тваринництва за 9 місяців 2017 року склала 791 685 000 доларів США. Це на 46,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, живих тварин експортовано на 31 086 100 доларів США (на 47,9% більше ніж у минулому році), м’яса та їстівних субпродуктів – на 397 177 600 тис. доларів США (на 46.7% більше порівняно з 2016), молока та молочних продуктів – на 337 245 700 тис. доларів США (46,2% більше ніж у 2016-му).

Загалом же у загальній структурі експорту України частка аграрної продукції та товарів харчової промисловості склала 41,2%.

«Як бачимо, саме аграрії приносять державі левову частку валютних надходжень, - каже голова АТУ Ірина Паламар. – Натомість сьогодні держава мало що робить для допомоги виробникам такого напрямку, як тваринництво - найбільш складного та трудомісткого порівняно з іншими напрямками аграрної діяльності.

Це стосується і складного механізму держпідтримки тваринників, який потребує негайного спрощення, аби підприємці могли розвивати свій бізнес; і затвердження Програми по боротьбі з АЧС, яка давно розроблена нами разом із науковцями та Держпродспоживслужбою, та досі не підписана; і недосконалість бюджетного фінансування  галузі (несвоєчасне затвердження нормативних актів, за якими кошти можуть бути розподілені, і через що, власне, вони залишаються не використаними); і недосконалість критеріїв оцінки ступеня ризиків, через які блокуються податкові накладні підприємців, які зазнають шалених збитків; і вирішення багатьох інших важливих питань, які постійно підіймає наша Асоціація на засіданнях аграрного комітету та громадських заходах. Адже саме в галузі тваринництва на сьогоднішній день є широкі можливості для розвитку експорту: наші бички дуже затребувані в мусульманських країнах Азії, а свинина користувалася великим попитом у сусідніх країн колишнього СНД, поки до нас не прийшла африканська чума. Тому, якщо ми хочемо, щоб розвиток аграрного експорту був іще потужнішим, потрібно більше уваги звернути саме на тваринництво».  

 

Ukrainian

Читати ще