Думка: Українським молочникам поки не варто сподіватись на світові ринки

Дата публікації: 15-08-2018 - 12:11

Український молочний індекс (УМІ), що показує умовну прибутковість виробництва молока професійними господарствами, вперше з початку року продемонстрував зростання в липні. Про це повідомив економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці в соцмережі Facebook, передає agroportal.ua.

«Зростання склало 1,2% і навіть не перекрило падіння УМІ в червні. Значення УМІ в липні 2018 року було також на 18,9% нижчим, ніж в липні минулого року, але на 26% вищим, ніж в липні 2016 року», — пояснив динаміку індексу фахівець ФАО.

Він також зазначив, що кумулятивне падіння УМІ протягом поточного року продовжувало бути найрізкішим за останні п'ять років і сягало 38,9%. При цьому виробники в поточному році заробили в середньому на 12,3% менше, ніж за такий самий період 2017 року, але на 7,1% менше, ніж в середньому за останні шість років за той самий період.

«Якщо ж порівняти середні показники прибутків виробників молока після втрати ринку РФ з поточним роком, то ми продовжуємо бачити відновлення прибутковості — цей рік поки що є на 7,5% більш прибутковим, ніж середні показники за попередні три. Звичайно, можна було б спрацювати і краще, але розвиток експорту потребує часу, а переробка наша повільніше, ніж хотілося б, адаптується до інших ринків», — зазначив Андрій Ярмак.

Він зазначив, що в липні індекс глобальних молочних цін ФАО впав на 14,1%, тому незначне зростання УМІ є позитивним трендом.

«Крім того, глобальний індекс ФАО в липні 2018 року був на 8% нижчим, ніж рік тому. УМІ ж впав більш відчутно, однак в індексі глобальному враховані лише ціни молокопродуктів, а у нас — ціни на молоко та витрати на корми. Отже решта падіння — це результат подорожчання кормів. Як правило, в серпні УМІ має тенденцію до зростання. Однак, якщо врахувати ситуацію на світовому ринку молока, може бути й інший результат, адже там панують, переважно, негативні тенденції. А от у вересні УМІ найімовірніше таки почне зростати», — резюмував фахівець.

При цьому, за словами Андрія Ярмака, поки що українським молоковиробникам годі сподіватись на світовий ринок через падіння цін на ньому.

Ukrainian

Читати ще