Депутати пропонують стабілізувати ціни на сільськогосподарську продукцію

Дата публікації: 05-01-2018 - 13:47

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 7420-1 від 27.12.2017, який пропонує знизити ставку ПДВ на продукти харчування тваринницького походження, зокрема м’ясо, молоко, яйця. Також зареєстровано законопроект №7420-2 від 03.01.2018. 

Про це йдеться на сайті Верховної Ради. Текст законопроекту №7420-2 авторства нардепів аграрного комітетут ВР Івана Мірошніченка та Валерія Давиденка поки що відсутній на сайті парламенту.

Ініціаторами законопроекту № 7420-1 є: Олександр Бакуменко, Микола Кучер, Петро Юрчишин, Леонід Козаченко, Сергій Мартиняк та Валентин Ничипоренко. Вони пропонують знизити до 10% ПДВ для птахівників, тваринників та виробників цукру.

За словами співавтора ініціативи, заступника голови Комітету ВР з питань аграрної політики Олександра Бакуменка, окрім стабілізації цін, законопроект покликаний захистити вітчизняного сільгоспвиробника від глобальної конкуренції.

"Метою законопроекту № 7420-1 є забезпечення доступності життєво необхідних товарів для широких верств населення та попередження  занепаду вітчизняного тваринництва", ‒ йдеться в пояснювальній записці.

На думку авторів законопроекту № 7420-1, його прийняття забезпечить стримування зростання цін на сільськогосподарську продукцію внаслідок зміни податкового законодавства, тим самим попередивши погіршення стану в тваринницькій галузі внаслідок скорочення попиту, а також створення передумов до покращення інвестиційної привабливості і розвитку тваринницького бізнесу через поступове збільшення платоспроможного попиту на тваринницьку продукцію.

Ukrainian

Читати ще