Чим менше сільгосппідприємство, тим більшою має бути державна підтримка

Дата публікації: 08-06-2018 - 11:16

Державна підтримка агросектору має бути диверсифікована за напрямками і чітко прописана на роки вперед. На цьому наголосив народний депутат Леонід Козаченко, повідомляє agrotimes.net.

«Є три категорії сільгосппідприємств: маленьке сімейне, середнє і великий агрохолдинг. Кожне з таких сільгосппідприємств повинно мати свою дотацію, і вона має бути чітко визначена на роки, – пояснив він. – Чим менше підприємство, тим більшою має бути державна підтримка».

«Якби програма держпідтримки аграріїв була хоча б на п’ять років вперед, і кожен знав, що він це (допомогу. – Ред.) отримає, і сума була б прив’язана до євро чи долара, це на щось впливало б, – зазначив Леонід Козаченко. – Якщо ж це трапляється раз на 10 років – якщо щось виділили, а наступного року цього не буде… Нестабільність – це наша проблема». 

Він підкреслив, що в Україні на підтримку аграрного сектору спрямовано цього року менше 1%. У той час як у Європі – майже 40% бюджету.  

«Якщо перерахувати на 1 га ріллі, яка обробляється в Європейському Союзі, у них підтримка фермерства більше у 104 рази від української», – зауважив Леонід Козаченко. 

Ukrainian

Читати ще