Бюджетний комітет ВРУ вкотре переніс розгляд питання щодо обмеження дотацій в одні руки

Дата публікації: 21-03-2018 - 18:09

Сьогодні, 21 березня,  голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар була присутня на засіданні Бюджетного комітету у ВРУ, оскільки мало слухатися питання щодо обмеження суми виплат за всіма видами державної підтримки, визначеними відповідно до закону України "Про державну підтримку сільського господарства України". А саме, протягом одного бюджетного року пропонується встановити обмеження державного фінансування в 150 млн гривень для одного товаровиробника та пов’язаних із ним осіб.

Це дозволило б усунути  недоліки законодавства, які призводять до нераціонального використання бюджетних коштів на підтримку переважно високорентабельних галузей тваринництва та найбільших підприємств, тоді як менш рентабельні галузі, малий та середній виробник продовжують занепадати. У свою чергу це призводить до послаблення продовольчої безпеки держави, зменшення експорту продукції тваринництва та зростання імпорту аналогічної продукції в Україну.

Окрім того, запровадження зобов’язання товаровиробника, який претендує на отримання державної підтримки, надавати Мінагрополітики інформацію щодо усіх пов’язаних із ним осіб, які у відповідному році отримують таку підтримку, дозволить ускладнити корупційні схеми, за якими один сільськогосподарський товаровиробник отримує неадекватно велику частку (відсоток) від суми державної підтримки, а інші - мізер.

Однак, незважаючи на те, що аграрії чекали на розгляд цього питання, з незрозумілих причин народні депутати відклали його розгляд. І вже не вперше. У попередній раз слухання було заплановано ще на 14 березня.

Сподіваємося, що Комітет з питань бюджету Верховної Ради України все ж таки забезпечить оперативний та прозорий розгляд питання за залученням профільних асоціацій.

Також нагадуємо, що проблема непрозорого розподілу державних дотацій у сфері українського АПК гостро постала під час круглого столу в Європарламенті, під час якого євродепутати підтримали позицію АТУ: минулорічні схеми розподілу коштів потрібно змінювати, адже вони містять ознаки корупції, є нечесними та непрозорими.

Порядок використання коштів на підтримку тваринництва потребує детального доопрацювання, оскільки при його прийнятті також не була врахована думка профільних організацій та громадськості, що, в свою чергу, викликало хвилю обурення серед аграріїв, яка починалася з Аграрного Віче та написання відкритого листа в "Голосі України" до Прем’єр-міністра і продовжилася у Всеукраїнській акції протесту під стінами Кабміну. Сільгоспвиробники озвучили десять основних вимог, серед яких:

- дотацію виробникам свинини - 2 грн на кілограм живої ваги. Окрім того, компенсацію відсотків за кредитами на обігові кошти діяльності діючих підприємств промислового свинарства та скотарства;

- доступні кредити для тваринників: жорстка вимога уряду до банків кредитування виробників свинини, а тваринників без застави;

- механізм держпідтримки максимально без участі комісій. Функція комісій - лише прийом документів та затвердження списків отримувачів державної підтримки.

Асоціація тваринників України  й надалі відстоюватиме свою позицію і чекатиме на наступне засідання Бюджетного комітету, аби звернутися до народних депутатів із проханням застосувати функцію парламентського контролю та рекомендувати Уряду та Мінагрополітики врахувати пакет пропозицій, запропонований АТУ шляхом доопрацювання Постанови КМУ №107 від 07.02.2018 року.

 

Ukrainian

Читати ще