Блокування податкових накладних – це знищення доброчесних виробників – голова АТУ Ірина Паламар

Дата публікації: 01-12-2017 - 17:16

Умисне блокування податкових накладних – це не просто знищення українського бізнесу, а навіть кримінальний злочин.

Вже кілька місяців поспіль виробники зіштовхуються з серйозними перешкодами під час ведення ними законної господарської діяльності. Йдеться про блокування та зупинення реєстрації податкових накладних суб’єктів господарювання у зв’язку із запровадженням державою автоматичної системи реєстрації податкових накладних. З 1 липня цього року було заблоковано вже більше 500 тисяч податкових накладних, що веде до зупинення роботи підприємств та значних фінансових втрат.

Значна частина підприємств, членів Асоціації тваринників України, які відіграють ключову роль в розвитку аграрного сектору, теж стали жертвами блокування податкових накладних.

«Вже упродовж майже п’яти місяців ми отримуємо численні скарги від членів нашої Асоціації щодо автоматичного блокування податкових накладних, через що бізнес не може нормально вести підприємницьку діяльність, - каже голова АТУ Ірина Паламар. – Наприклад, нещодавно по одному з лідерських кормових підприємств було заблоковано двісті шістдесят п’ять податкових накладних на загальну суму більше 23 млн. грн, виписаних покупцям готової продукції»

Головною проблемою, чому відбувається блокування податкових накладних, фахівці Асоціації вважають недосконалу систему оцінки критеріїв ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної, ведених наказом Міністерства фінансів України №567 від 13 червня 2017 року «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування», із ост. змінами від 09.11.2017 року.

Крім того, недосконалою є і сама процедура розблокування податкових накладних.

В умисному створенні подібної ситуації фахівці АТУ вбачають не просто руйнування українського бізнесу, а навіть - кримінальний злочин за статтею 206 Кримінального кодексу України «Протидія законній господарській діяльності». Хоча це мабуть гірше ніж злочин, це - помилка урядових чиновників, яку вони поки не поспішають виправляти.

У зв’язку із цим Асоціація тваринників України надіслала офіційне звернення до Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Першого віце-прем’єр-міністра України -Міністра економічного розвитку і торгівлі України Кубіва С.І., Міністра фінансів України Данилюка О.О., В.о. Голови Державної фіскальної служби УкраїниПродана М.В., в якому детально обґрунтувала суть проблеми та окреслила можливі шляхи щодо її вирішення.

Зокрема, АТУ звернулася із вимогою скасувати наказ Міністерства фінансів України №567 від 13 червня 2017 року «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування», яким затверджені Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної та удосконалити в цілому систему з реєстрації податкових накладних.

«На сьогоднішній день фактично має місце знищення українського бізнесу і, на жаль, через початково начебто добру мету, яку переслідувала держава, - виявлення фіктивних підприємств чи комерційних угод, уникнення махінацій з незаконним відшкодуванням ПДВ, - чомусь страждає добросовісний український бізнес – виробники аграрної продукції»,  – каже у своєму зверненні Ірина Паламар.

Вказане питання, на вимогу аграріїв, також порушене Асоціацією тваринників України і на рівні громадськості формування громадської політики. Так, на а сайті електронних петицій офіційного інтернет-представництва Президента України вже зареєстровано Петицію №22/041186-еп «Скасування блокування податкових накладних».

Підписати петицію можна, пройшовши за посиланням:

https://petition.president.gov.ua/petition/41186

Ukrainian

Читати ще