Багато тваринників не зверталися у 2018 по держпідтримку через недостатню поінформованість і бюрократичні перепони

Дата публікації: 28-12-2018 - 12:58

Згідно з опитуванням, проведеним Асоціацією тваринників України, по держпідтримку звернулося 80% тваринників. Головними напрямами, за якими зверталися по дотації, стали утримання корів, відшкодування вартості племтварин, відгодівля молодняку.

Протягом останнього місяця Асоціація тваринників України провела електронне опитування щодо держдотацій в тваринництві, які було виділено у 2018 році у розмірі 4 млн грн.

Опитування було націлене виключно на діючий бізнес, який веде діяльність у галузі тваринництва або тісно пов’язаний із тваринництвом, а також у відповідності до встановлених вимог може претендувати на отримання дотацій за бюджетною програмою 2801540 «Державна підтримка галузі тваринництва».  Загалом в опитуванні взяли участь 140 представників тваринницького бізнесу.

Примітка: Кількість суб’єктів, яка була опитана Асоціацією тваринників України, не охоплює загальну кількість суб’єктів, які офіційно звернулися та отримали держпідтримку, та є меншою за чисельністю.

Опитування було проведено з метою з’ясувати думку представників тваринницького бізнесу щодо держпідтримки в 2018 році та питань, які виникають при цьому.

Результати опитування показали наступне.

На питання «Чи зверталися Ви за держпідтримкою у галузі тваринництва (4 млрд грн) у 2018 році?» до 80 % повідомили, що зверталися. 20 %, із тих, хто взяв участь в опитуванні, не звернулися за держдотаціями.

Диаграмма обращений

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Більша частина із тих, про просив про держпідтримку (69%), звернулася по дотацію на утримання корів. До 24% - по часткове відшкодування вартості племтварин19% - по дотацію на молодняк.

2% подалися на компенсацію вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів (будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм та комплексів, доїльних залів, підприємств із переробки с/г продукції).

Примітка: Зауважимо, що серед опитаних були представники бізнесу, які звернулися з приводу декількох напрямів держпідтримки.

Напрямок

Щодо тих 20% опитаних, які не звернулися по держпідтримку, то 67% з них пояснили це  відсутністю достатньої інформації.

Серед інших причин незвернення такі: бюрократична складність (33%) та складні вимоги до отримання (11%).

Примітка: суб’єкти із числа опитаних могли назвати декілька причин, чому не звернулися за держпідтримкою.   

 Чому не звертались

Також серед тих суб’єктів господарювання, які працюють у галузі тваринництва, але не звернулися за держпідтримкою, Асоціація тваринників України поцікавилася, наскільки бізнес був поінформований про державну підтримку в галузі тваринництва.

59% серед опитаних повідомили, що знали про держпідтримку і навіть цікавилися її деталями. 30% знали в загальних рисах про так держпідтримку. На жаль, 11 % відповіли, що не були поінформовані.  

Поінформованість

Ukrainian

Читати ще