АТУ разом із USAID підтримують освітні заходи для молочних виробників

Дата публікації: 08-04-2019 - 16:08

Асоціація тваринників України разом із Агентством США з міжнародного розвитку USAID " у рамках проекту «Підтримка аграрного і сільського розвитку» підтримали захід, організований для молочних виробників однією з лідируючих компаній на ринку кормовиробництва та консалтингу для тваринництва - FeedLance Production (AVA Group). Вітчизняні та міжнародні експрети розповіли про особливості "Менеджменту та годівлі корів транзтного періоду".

Про інноваційні підходи до годівлі корів у транзитний період розповіли українським молочним виробникам вітчизняні та міжнародні експерти в рамках круглого столу, що відбувся 2 квітня 2019 року в м. Луцьк.

Захід було організовано провідним кормовиробником Україникомпанією FeedLance Production, що входить до AVA Group за ініціативи  Асоціації тваринників України та підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проекту «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

круглый стол

В рамках заходу українські та міжнародні фахівці детально розкрили всі аспекти, на яких слід зосереджувати увагу у 21-денний період до та після отелення корови, акцентуючи на здоров’ї тварини, її потребах у поживних речовинах та нюансах годівлі.

«Однією з поширених проблем молочних господарств в усьому світі є неможливість повністю використати генетичний потенціал свого стада для досягнення максимальної ефективності, - відзначив міжнародний експерт із Нідерландів Пітер ван Доорен. - Чому так відбувається? У більшості випадків причиною  є те, що середній день лактації по стаду в господарстві занадто високий.

Експерти відзначили, що високий показник середнього дня лактації є результатом поганого відтворення (не запліднилася з першого осіменіння). А це, в свою чергу, є наслідком неправильного менеджменту транзитного періоду корови - 21 день до та після отелення. Тобто, до нього входять періоди пізнього сухостою та новотільної корови.

 

Саме транзитний період – це той час, коли корова найбільш вразлива до специфічних проблем зі здоров’ям: маститів, проблем із ратицями, кетозу та здоров’я рубця.

«Ми повинні усвідомити, що правильний менеджмент у транзитний період корови є дуже суттєвим для високої продуктивності, оскільки велика кількість змін в її організмі (фізіологічних, метаболічних) відбувається за доволі короткий проміжок часу», - зазначив експерт.

Фахівці акцентували, що саме від того, як змінюється раціон корови в цей період, буде залежати продуктивність тварини, а також вірогідність появи клінічних та субклінічних хвороб після отелення, її репродуктивні функції, що, в кінцевому результаті, має вплив на рентабельність виробництва. Вони розповіли про процеси, які відбуваються з твариною у транзитний період, аби краще розуміти її потреби в правильному раціоні, та забезпечити корові комфортне утримання, в залежності від стадії транзитного періоду. «Особливо це стосується вимог до годівлі: в цей період в корови дуже різні потреби в енергії, рівні та типах білків і мінералів, концентрації та типу раціону» - відзначає Віталій Шкарбан, технічний директор напряму « ВРХ» FeedLance Production.

Також міжнародні фахівці поділилися практичним досвідом менеджменту транзитного періоду на господарствах Нідерландів, та розповіли про світові інновації у годівлі, які вже упроваджуються на українських молочних підприємствах екcпертами FeedLance Production.

Крім того, була розкрита тема менеджменту вгодованості корів у транзитний період: як її оцінити та нею керувати, а також новітні методи боротьби з кетозом.

круглый стол

«Протягом транзитного періоду корова є найбільш уразливою для порушень метаболізму, що має величезний вплив на решту лактації, - розповів експерт FeedLance Production Ярослав Кушнір. - Якщо в корови спостерігається різке падіння вгодованості, то відповідно, це може спричинити погану відтворюваність. Також порушення метаболізму впливає на зниження імунітету, що в свою чергу, може стати причиною маститів або метритів. Отже, якщо ми хочемо мінімізувати метаболічні хвороби, які виникають у ранніх періодах лактації високопродуктивних корів, ми повинні оптимізувати менеджмент транзитного періоду та годівлю».

 

Серед спікерів заходу були такі вітчизняні та міжнародні експерти як:

- Марчін Коцик, доктор ветеринарної медицини (ELanco, Польща);

- Пітер ван Доорен, міжнародний консультант з годівлі ВРХ, Feedlance B.V., Нідерланди;

- Ярослав Кушнір, експерт в молочному бізнесі, FeedLance Production;

  • Віталій Шкарбан, експерт із годівлі ВРХ, FeedLance Production.

 

Проведення заходу стало можливими за підтримки американського народу, наданої через Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проекту «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Ініціатором же заходу виступила й Асоціація тваринників України, яку очолює аграрний експерт Ірина Паламар.

 

Ukrainian

Читати ще