Асоціація тваринників України взяла участь у благодійному проекті «Пробіг під каштанами»

Дата публікації: 04-06-2018 - 10:06

Благодійний захід «Пробіг під каштанами» - перший і наймасштабніший щорічний спортивно-благодійний проект в Україні, який проходить уже 26-й раз, цього року відбувся 3 червня.

Метою заходу є збір коштів для лікування дітей із вадами серця. Кошти, зібрані в рамках проекту, спрямовуються на придбання необхідного обладнання та витратних матеріалів для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України.

Цьогоріч в заході взяли участь 10 000 чоловік, серед яких і представники Асоціації тваринників України. Учасники забігу подолали відстань у 4,9 км центром Києва.

«Дуже важливо, що завдяки даному заходу привертається увага суспільства до дітей із хворим серцем, - говорить голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар. – Усі ми знаємо, у якому плачевному стані перебуває наша державна медицина. Стара апаратура, недостатнє державне фінансування хірургічних операцій. А самі батьки таких діток, на жаль, як і більшість українців, через низький рівень життя не в змозі оплатити дороговартісне лікування. А між тим, як свідчить статистика, щорічно в Україні народжується 5000 дітей із пороком серця, і більшість із них потребує хірургічного лікування, інакше просто помре. І якщо держава не може забезпечити здоров’я своїх дітей, то це маємо робити ми самі, українці».

Для довідки:

  • БФ “Пробіг під каштанами” закуповує необхідне обладнання для Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Всього за роки співпраці Центру придбано обладнання на суму майже півмільйона доларів.
  •  Лише минулого року на благодійність було передано 1 500 000 грн.  
  • Завдяки учасникам Пробігу у 2010 році в Центрі з’явився перший в Україні апарат “Штучне серце”, у 2013 році – 3-й в Україні контрапульсатор ЦС300 – апарат, що підтримує кров’яний тиск маленьких пацієнтів під час операції, а також інше необхідне обладнання.
  • Незважаючи на те, що тільки до 70% немовлят України, яким необхідна термінова оперативна кардіологічна допомога, отримують її саме в Центрі, кількість врятованих життів зростає з року в рік. А відсоток смертності під час операції знизився з 2000 до 2017 року у 16 разів!
Ukrainian

Читати ще