Асоціація тваринників переконала турецьку владу співпрацювати з Україною в питаннях експорту ВРХ

Дата публікації: 16-02-2018 - 12:41

Сьогодні, Україна вже активно співпрацює з Ліваном, Єгиптом, Йорданією, Узбекистаном та іншими державами в напрямку експорту великої рогатої худоби живою вагою.

Турецький же ринок для українських виробників дотепер лишається закритим, незважаючи на величезну ємність та перспективність. Голова АТУ Ірина Паламар неодноразово наголошувала, що для експортерів ВРХ відкриття ринку Туреччини є стратегічно важливим та економічно вигідним насамперед з точки зору географічної близькості.

Тому Асоціація тваринників України вела системну роботу щодо відкриття ринку Туреччини для українських виробників тваринницької продукції. Зокрема, ще у липні 2017 року відбувся круглий стіл на тему «Розвиток виробництва та експорту м’яса в Україні», організований за ініціативи Асоціації тваринників України, Міністерства аграрної політики та продовольства України та Офісу підтримки реформ, за підтримки проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» (детально за посиланням https://usba.com.ua/index.php/irina-palamar-tvarinniki-ta-vlada-iniciuvali-zahodi-z-pidtrimki-virobnikiv-ta-eksporteriv). Метою заходу був аналіз ситуації із виробництвом та експортом продуктів тваринного походження та визначення основних проблем, з якими зіштовхуються виробники та експортери на внутрішньому та зовнішньому ринках, їх причини та шляхи вирішення.

Вже тоді, за результатами роботи круглого столу було напрацьовано перелік протокольних доручень та конкретних пропозицій з покращення виробництва та експорту продукції тваринництва в тому числі й до Туреччини. Було прийнято рішення скоординувати роботу Держпродспоживслужби з бізнес-асоціаціями в питаннях експорту та  щоквартально обмінюватися інформацією щодо товарної номенклатури української продукції, потенційних країн-імпортерів та загальної зацікавленості виробників у ринках збуту з метою її систематизації та узагальнення.

Згодом, Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України провела переговори з представниками Офісу торгового радника посольства Туреччини в Україні щодо закупівлі останніми ВРХ живою вагою. Безумовною перемогою стало те, що українська сторона зуміла переконати потенційних партнерів у взаємовигідній співпраці, адже Туреччина вважала Україну санітарно небезпечною країною і мала істотні побоювання щодо такої співпраці. Більше того, було озвучено ряд вимог, за умови дотримання яких питання співпраці може розглядатися.

 Для представників Офісу торгового радника Туреччини в Україні, АТУ було підготовлено і представлено повний аналітичний матеріал по Україні з питань експорту мяса. Ця інформація була опрацьована турецькою владою та деталізована в зустрічному інформаційному запиті.

На сьогодні, між країнами продовжуються переговори щодо організації поставок української продукції тваринництва на турецький ринок. В свою чергу Асоціація тваринників працює над тим, аби представити Україну як надійного та  відповідального партнера, співпраця з яким сприятиме розвитку тваринництва та економіки в цілому для обох країн.

Слідкуйте за нашими новинами.

Ukrainian

Читати ще