Агровиробникам стане простіше брати кредити в іноземних банках

Дата публікації: 26-07-2018 - 14:07

Національний банк України (НБУ) спростив для українських компаній та громадян процедуру отримання кредитів від іноземних банків. Тепер цей процес вимагатиме менше часу, завдяки повній автоматизації та відмові від процедури розгляду заявок та аналізу усіх документів, повідомляє прес-служба НБУ, передає agroday.com.ua.

Усе, що тепер необхідно буде зробити — укласти угоду з іноземним та українським банками.

Згідно з повідомленням, таке рішення НБУ має посприяти лібералізації галузі валютного регулювання, покращенню фінансування українських компаній та розвитку української економіки загалом.

Крім того, Нацбанк оновив умови розкриття банками банківської таємниці і дозволив надавати дані клієнтів під час валютних перевірок.

Зараз в Україні отримання кредитів та позик від іноземних банків є чи не найрозповсюдженішим інструментом фінансування великих агрокомпаній. Найвідомішим та найбільшим міжнародним кредитором в Україні являється Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). У нього діє шість різних програм для надання кредитів українським аграрним і не тільки великим, середнім і малим компаніям. З 1993 по 2016 рік його сукупні зобов’язання склали €12,2 млрд по 377 проектах.

Однією з останніх ініціатив є спільна програма EU4Business та Німецько-Українського фонду, завдяки якій малий та середній бізнес має змогу отримати більш дешевий кредит. За півроку роботи цієї ініціативи було видано кредитів 78 українським компаніям на суму 240 млн грн. 40% цих кредитів компанії брали на розвиток та закупівлю обладнання.

Ukrainian

Читати ще