«Африканську чуму» обговорювали в Мінагрополітики

Дата публікації: 03-04-2017 - 23:21

26 січня 2017 року у Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулась дискусія щодо ситуації з розповсюдженням Африканської чуми свиней за участі чиновників, представники профільних Інститутів та НААН України, Асоціації тваринників України та експертів галузі - членів Робочої групи з розробки пріоритетів розвитку ветеринарної медицини в Україні.

Експерти галузі, представники НААН та провідних ВНЗ України критично оцінили нинішній стан реалізації державної політики у сфері ветеринарної медицини та зазначили, що термінового корегування потребують питання дисципліни у виконанні Інструкції по боротьбі з АЧС, ідентифікації поголів’я тварин, боротьби з нелегальним розведенням свиней та неконтрольованим забоєм тварин. В іншому разі втрати України сягнуть мільярдів гривень й тисяч робочих місць уже в 2017-му році.

 У свою чергу, представники профільних відомств наголосили, що усвідомлюють основні проблеми та відмітили брак як матеріальних, так і організаційних ресурсів для якісної реалізації протиепізоотичних заходів.

«Ми вітаємо початок процесу підготовки національної стратегії боротьби з АЧС й цінуємо те, що Мінагрополітики зібрав фахівців для обговорення цієї проблеми. Зі свого боку, спільно з вченими, ми вже розробили й запропонували Концепцію програми боротьби з АЧС та зміни до відповідної Інструкції. Сподіваємось, що Держпродспоживслужба також усвідомлює важливість боротьби з епідемією АЧС та докладе усіх зусиль для збереження українського свинарства», - наголошує Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України.

Члени Робочої групи домовились у максимально короткі строки узгодити Програму по боротьбі з АЧС в Україні, а наступне робоче засідання провести уже у вівторок – 31 січня 2017 року.

Довідково:

Африканська чума свиней (АЧС) — це висококонтагіозна, гостра, інфекційна, вірусна хвороба свиней, що входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин та характеризується високою смертністю, значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, обов'язковістю дотримання ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів, в разі загрози чи виникнення хвороби та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження. Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини.

З 2012 року в Україні зареєстровано 165 випадків АЧС. Експерти оцінюють прямі та непрямі економічні збитки у понад 1,1 млрд. гривень. За прогнозами Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), збитки державного бюджету України через спалахи АЧС в 2017 році можуть скласти більше 1,5 млрд. гривень. При цьому в наступному році кількість спалахів смертельного вірусу АЧС може збільшитися в 1,5 рази - до 117 випадків.

Ukrainian

Читати ще